MojAndroid

Prvá vlna predstavenia skladacích smartfónov sa blíži, spoločnosti Samsung, Huawei, Xiaomi a ďalší sľúbili ich predstavenie takýchto zariadení už tento mesiac. Aj od spoločnosti LG sa očakávalo predstavenie takéhoto zariadenia, avšak vzdali to a tento mesiac skladací smartfón LG neuvedie.

LG bola spoločnosťou, ktorá nalákala používateľov na rolovací televízor, ale podľa ich vyjadrenia je “príliš skoro” na vydanie skladacieho smartfónu. Na konferencii v Soule sa takto vyjadril Brian Kwon, šéf LG Electronics mobile and TV:

Počas predstavenia spotrebnej elektroniky v januári spoločnosť LG predstavila televíziu s možnosťou rolovania. Jedná sa o vyspelú technológiu, ktorá je krok pred skladacími smartfónmi. Chceli sme uviesť 5G smartfón spolu so skladacím, ale ten sme sa napokon rozhodli nevyrobiť.

Hlavnou prioritou spoločnosti LG je upevniť si pozíciu na trhu smartfónov a je pre nás zatiaľ príliš skoro predstaviť skladací smartfón. Ak sa táto technológia ujme a reakcie spotrebiteľov na ne budú pozitívne, sme pripravení reagovať.

Z tohto vyhlásenia nie je zrejmé, či spoločnosť LG sa ešte vôbec nepokúsila vytvoriť skladací smartfón alebo len nie je pripravená ho predstaviť (ak by po ňom nebol dostatočný dopyt).

Náš tip
Huawei tento mesiac predstaví skladací smartfón s 5G podporou

18.2.2019
Zdroj: the Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+