MojAndroid

Divízia pre výrobu displejov spoločnosti LG oznámila začiatok masovej výroby flexibilných OLED displejom pre mobilné zariadenia, čím sa potvrdili nedávne špekulácie. Flexibilný displej na báze plastu, ktorého diagonálny rozmer je 6-palcov, je len 0,44 mm hrubý a váži 7,2 gramov. LG ho podľa zdrojov plánuje využiť v pripravovanom smartfóne LG G Flex, ktorý by mal byť predstavený už budúci mesiac. Výrobca LG sa tak snaží dobehnúť konkurenčný Samsung, ktorý pripravuje podobné riešenie.

LG flexibilný displej

Len niekoľko minút po oznámení spustenia výroby LG panelov, Samsung vydal vlastné prehlásenie, v ktorom oznámil, že spoločnosť začala tiež s výrobou flexibilných OLED panelov. Správa tiež dodáva, že narozdiel od LG, Smasung predstaví smartfón s flexibilným displejom už o niekoľko dní. To znamená, že novinky sa dočkáme možno ešte v aktuálnom týždni.

Podľa špecifikácie flexibilného displeja, Samsung prekonal svojho rivala vo váhe, hrúbke aj miere ohybu, ktorý dokáže zobrazovací panel zvládnuť bez toho, aby sa poškodil. Displej kompaktnejších rozmerov s uhlopriečkou 5,7-palcov váži len 5,2 gramov a je trojnásobne tenší s hrúbkou 0,12 mm. Okrem toho ponúkne aj väčší ohyb. Zatiaľ čo panel od LG je možné ohnúť okolo kruhu s polomerom 700 milimetrov, riešenie od Samsungu má 400 mm polomer ohybu.

Zdroj: androidauthority, reuters

7.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+