MojAndroid

Juhokórejskej spoločnosti LG sa na trhu smartfónov nedarí tak, ako jej domácemu konkurentovi Samsungu. Jej smartfóny sú síce veľmi dobre vybavené, ale v niektorých veciach za konkurenciou zaostávajú. Napríklad tohtoročné vlajkové lode LG G8 ThinQ a LG V50 ThinQ 5G stále nemajú snímač odtlačkov prstov v displeji, ale na zadnej strane.

A zatiaľ čo konkurencia chystá skladacie smartfóny s ohybnými displejmi, tak LG sa chystá predstaviť smartfón s dvoma displejmi. Prezradila to jej vlastná upútavka, na ktorú upozornil server AndroidCentral.

Predstavenie na veľtrhu IFA 2019

Upútavka na oficiálnom YouTube kanáli spoločnosti LG láka na veľtrh IFA 2019, ktorý sa uskutoční o mesiac v Berlíne. Na upútavke môžeme vidieť displej neznámeho smartfónu s jednoduchou mobilnou hrou. Zrazu sa na boku objaví sekundárny displej, na ktorom pokračuje hranie hry. Následne sa sekundárny displej preklopí na primárny a supluje kryt s externým malým notifikačným displejom. Sekundárny displej by tak nemusel byť k smartfónu pripevnený napevno a mohol by byť len voliteľným príslušenstvom.

Bude to chystaný LG V60 ThinQ?

Podľa špekulácií by mohlo ísť o chystanú vlajkovú loď LG V60 ThinQ. Spoločnosť LG bude chcieť druhým sekundárnym voliteľným displejom osloviť zákazníkov, ktorí túžia po externej QWERTY/QWERTZ klávesnici. Tá síce nebude hardvérová, ale aspoň nebude zaberať miesto na hlavnom displeji. Sekundárny displej by mohol byť využitý aj v hrách, tak ako to naznačuje upútavka. Špecifikácie smartfónu nie sú známe. Viac sa dozvieme už o mesiac.

Náš tip
LG K30 (2019) oficiálne: Novinka pre nenáročných za príjemnú cenu

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+