MojAndroid

Spoločnosť LG podľa plánov predstavila svoje novinky. Ako naznačovala tajomná pozvánka na uvedenie smartfónov s hashtagom #LGBarbeQ, práve “Q” je spoločným označením trojice nových smartfónov. Oficiálne ide o LG Q6+, LG Q6 a LG Q6a. Hlavným rozdielom v týchto smartfónoch je kapacita ich vnútorného úložiska a RAM. Najlepšie vybavený prichádza LG Q6+ so 64 GB úložiskom a 4 GB RAM, za ním nasleduje LG Q6 s 32 GB úložiskom a 3 GB RAM. Nakoniec je tu ešte verzia LG Q6a so 16 GB vnútornou pamäťou a 2 GB RAM.

Novinky sú o niečo menšie ako ich top-kolega LG G6, teda stretneme sa pri nich s 5,5-palcovým displejom. Ide o LCD panel s rozlíšením 1080 x 2160 (~442 ppi) a s pomerom strán 2:1 (FullActive ratio). Vo vnútri zariadení sa nachádza 64-bitový procesor Snapdragon 435. Operačný systém prichádza v podobe predinštalovaného Android 7.1.1 Nougat.

Dobrou správou je, že novinky si z vlajkovej lode výrobcu odnášajú funkciu rozpoznávania tváre. Smartfóny obsahujú hliníkový rám a na zadnej strane je matný kryt. Fotoaparát na zadnej strane má rozlíšenie 13 MP a pri nakrúcaní vá pomôže softvérová stabilizácia Steady record. Na prednej strane je širokouhlá selfie kamera s rozlíšením 5 MP. Kapacita batérie predstavuje 3000 mAh.

So smartfónmi sa stretneme najskôr v Ázii a neskôr sa dostanú aj do Európy. Oficiálna cena zatiaľ nie je známa.

Zdroj: pocketnow.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+