MojAndroid

História mobilnej divízie LG končí neslávne, no ešte donedávna to nevyzeralo až tak zle. Pripravovaných bolo viacero zaujímavých smartfónov, ktoré mali trh zobrať útokom.

Hoci ich už na pultoch obchodov neuvidíme, najnovšie informácie ukazujú, že vo viacerých prípadoch išlo o reálne produkty, ktoré neskončili len na papieri. Téme sa venoval portál XDA-Developers.

 LG Velvet


LG Rollable

Veľmi lákavým modelom mal byť smartfón s označením LG Rollable, o ktorom LG hovorilo ešte v septembri 2020. Rolovateľný smartfón bol následne vystavený aj na veľtrhu CES 2021, kde už bol prezentovaný ako prototyp. Tým to ale neskončilo.

Mobilná divízia podľa všetkého pristúpila aj k testovaciemu procesu v laboratóriách regulačných úradov, ktorý je nutné absolvovať pre získanie potrebných certifikácií. Svoj produkt skutočne chcela dostať na trh, avšak ako vieme dnes, už sa to nestane.

Je to nepochybne veľká škoda. Takzvané rolovateľné smartfóny otvárajú dvere novej oblasti moderných technológií. V konečnom dôsledku LG z bojového poľa zmizne a voľný priestor vyplní konkurencia.

LG Rainbow (V70)

Druhým pripravovaným modelom, ktorý bol už na dosah, je smartfón LG Rainbow (V70). Na sociálnej sieti Twitter bol zverejnený obrázok jeho zadnej strany, kde si môžeme všimnúť trojicu fotoaparátov. Okrem toho tu môžeme vidieť, že zadná strana je zjavne zo skla a dizajnéri pristúpili k jemnému zahnutiu okrajov.

Žiadne ďalšie podrobnosti nateraz nie sú známe. Nie je však vylúčené, že niektorý z funkčných prototypov sa objaví v online bazároch alebo na Ebayi. Cestu do rúk nadšencov by si tak ešte mohol nájsť a potom sa dozvieme čo presne sa v laboratóriách chystalo.

Výroba končí, podpora ešte zostáva

Spoločnosť LG v pondelok 5.4.2021 oficiálne potvrdila svoj odchod z trhu so smartfónmi. Nešlo o žiadne veľké prekvapenie, o tejto možnosti sa otvorene hovorilo už dlhší čas.

Napriek všetkým snahám sa jej v segmente smartfónov nepodarilo preraziť dostatočne na to, aby sa to oplatilo z finančného pohľadu. Mobilná divízia jednoducho roky prerábala, a tak muselo prísť rázne rozhodnutie.

Dobrou správou je, že existujúce smartfóny sa budú, aspoň v dohľadnej dobe, naďalej tešiť zo softvérovej podpory. LG avizuje, že pre vybrané modely bude pripravená aj aktualizácia na Android 12. Čo sa bude diať potom ešte nebolo upresnené, no predstava je celkom jasná…

Náš tip
Vyberáme najlepšie smartfóny spoločnosti LG na trhu | 2021
7.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+