MojAndroid

LG predstavilo pred pol rokom model V50 ThinQ. Okrem toho, že ide o prvý 5G smartfón výrobcu, sa môže pýšiť aj podporou druhého displeja. Také niečo je nezvyčajné a zvlášť v dobe, keď sa všetci snažia vyrobiť skladací smartfón. Každopádne koncept mobilu s dvoma displejmi má svoj potenciál a výrobca sa ho rozhodol využiť. Vyvinul preto prehliadač špeciálne pre smartfóny s dvoma displejmi.

Bude to mať aj praktické využitie

Druhý displej ako príslušenstvo je pomerne originálny a zriedkavý nápad. Väčšinou sú dva displeje už namontované na tele. Prípadne sme sa stretli so skladacími smartfónmi, ktoré po zložení veľkého displeja získajú dva menšie. LG ale povedalo, že “na predstavenie skladacieho smartfónu je ešte priskoro”.

LG patent
Hoci LG má patentovaných niekoľko skladacích smartfónov, tak skoro ich nepredstaví

Prehliadač, ktorý si bude rozumieť s dvoma displejmi, ešte nemá meno. Je však inšpirovaný internetovým prehliadačom Whale. Výrobca povedal, že ho len prerobil, aby priniesol požadovaný efekt. Aký ale môže mať reálny prínos to, keď bude jeden prehliadač otvorený na dvoch displejoch?

lg v50 thinq druhy displej

Napríklad aj to, že budete môcť mať otvorené dve karty naraz. Súvisle tak budete môcť čítať dve stránky tak, ako napríklad keď máte dva monitory počítača. Ďalej sa napríklad spomína aj možnosť čítať jednu stránku v dvoch jazykoch. Čím je človek kreatívnejší, tým viac využití objaví. Prehliadač by sa mal objaviť už čoskoro.

Náš tip
LG K40s a K50s: Stredná trieda so zvýšenou odolnosťou

30.8.2019
Zdroj: phandroid.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+