MojAndroid

Za posledné roky sa na trhu s mobilnými zariadeniami vyrojilo viacero nových, hlavne čínskych výrobcov a tradiční výrobcovia začali čeliť početnej konkurencii. To sa samozrejme premietlo aj do ich ziskov. Spoločnosť LG zaznamenala zisk v predaji displejov, bohužiaľ mobilná divízia je naďalej v strate.

LG Display zaznamenal zisk 519 miliónov dolárov, čo je 3% medziročný nárast. Prispelo k tomu aj to, že LG je dodávateľom displejov pre nový iPhone 8 a iPhone 8 Plus od spoločnosti Apple. Podľa posledných špekulácií by LG mohlo v budúcnosti dodávať displeje aj pre skladací telefón od Applu, ktorý by mal byť konkurenciou pre budúcoročný model od Samsungu.

Celkové predaje LG za posledný štvrťrok poskočili o 15,1 % na 13,5 miliard dolárov. Mobilná divízia je na tom ale bohužiaľ horšie. Predaje telefónov síce stúpli o 7,9 % na 2,5 miliárd dolárov, ale stále sa jedná o stratu 331 miliónov dolárov. Mobilná divízia spoločnosti LG bola naposledy v zisku v roku 2015. Do problémov sa začala dostávať minulý rok po predstavení modulárneho modelu LG G5, ktorý bol napriek inovatívnym prvkom prepadák. Tento rok sa spoločnosti zniesla kritika kvôli rôzne vybaveným variantom LG G6 pre americký a európsky trh. Dostať sa do kladných čísel by spoločnosti ešte pred koncom roka mohla pomôcť špičkovo vybavená novinka LG V30.

zdroj: PocketNow

28.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+