MojAndroid

Najnovší telefón od LG – Prada 3.0 je zaujímavý svojím minimalistickým prepracovaním a čierno bielym prevedením používateľského prostredia. Klasické čierno-biele prevedenie UI je zásadne odlišné od vyšperkovaných UI, na ktoré sme zvyknutí, u iných výrobcov, ale aj u LG.

LG Prada sa práve teraz začal predávať v Južnej Kórei a má naozaj zaujímavý vzhľad, ktorý dopĺňa 4,3-palcový displej s rozlíšením 800 x 480, 1GHz dual-core procesor, 8MP fotoaparát na zadnej a 1.3MP na prednej strane, 8GB vnútornej pamäte a poháňaný je Androidom 2.3.7 Gingerbread. LG samozrejme dplnil, ako to už v tomto období býva, aj približný upgrade na vyššiu verziu Androidu Ice Cream Sandwich, ktorá ba sa v tomto prípade mala objaviť niekedy v priebehu druhého štvrťroka roku 2012.

Zatiaľ je, ako sme už spomenuli, dostupný najmä v Južnej Kórei, no očakáva sa, že v Európe sa objaví v priebehu januára. Cena by sa mala pohybovať na úrovni približne 776 USD, teda približne 600€. Zdá sa vám cena vysoká? Luxus je už raz taký a v prípade LG Prada je luxus na mieste.

Celá tlačová správa:

PRADA PHONE BY LG 3.0 BEGINS WORLDWIDE ROLLOUT
Much Awaited Designer Smartphone Arrives in South Korea Today, Europe and Asia in January

Seoul, 28 December 2011: LG Electronics (LG) made its highly anticipated PRADA phone by LG 3.0 available to the public today in South Korea. The phone is now available to Korean customers and scheduled for the release in most European countries and other parts of Asia in January.

The phone, its existence announced only last month in Seoul during the joint signing ceremony, was unveiled for the first time at a showcase event in London two weeks ago. The stylish new device has been attracting significant attention for being the only smartphone with premium branding on the market currently.

The PRADA phone by LG 3.0 is the third handset from the PRADA and LG collaboration following the highly successful PRADA phone by LG 1.0 and 2.0 phones. The latest offering continues in the same tradition combining PRADA’s trademark chic simplicity with LG’s leading technology, including one of the brightest 800-nit NOVA display and a PRADA themed UI for truly unique mobile experience.

Following PRADA’s renowned design philosophy, the handset features a full glossy touchscreen on the front and PRADA’s signature Saffiano pattern on the back. Impressively thin at only 8.5mm, minimal hardkeys and a classic black finish complete the phone’s sleek look.

With 1.0GHz Dual-Core/Dual Channel architecture, the PRADA phone by LG 3.0 is as effective as it is stylish. The phone runs on Android Gingerbread OS with an update to Android Ice Cream Sandwich scheduled for the second quarter of 2012.

For more details on this unique collaboration, please visit the official site of PRADA Phone by LG 3.0 at www.pradaphonebylg3.com.

Key Specs:
– Operating System: Android 2.3 Gingerbread
– Memory: User 8GB maximum (varies depending on carrier requirements)
– Display Size: 4.3 inches
– Resolution: WVGA (800 x 480)
– Display Brightness: 800 nit
– Camera: 8MP
– Processor: 1.0GHz Dual-Core / Dual Channel
– Battery: 1540mAh

Zdroj: http://www.engadget.com/ , http://phandroid.com/

 

29.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+