MojAndroid

Moderná doba a vývoj smartfónov sú neúprosné. Výrobcovia sa ženú za métami, ktoré sú zvyčajne udávané trendami. Tak napríklad bolo kedysi veľkým cieľom čo najviac zmenšiť rámčeky telefónu. To potom prešlo až do extrému zvaného výrez, ktorý si odniesol množstvo kritiky. S príchodom výsuvných mechanizmov sa už ale pomaly dostávame ku vytúženým smartfónom, ktorých celú prednú stenu bude tvoriť displej. A nový patent ukazuje, že aj LG sa vydalo týmto smerom.

Hľadá sa miesto pre selfie kameru

Selfie kamera je neoddeliteľnou súčasťou smartfónov už niekoľko rokov. Jej predpokladom je však, aby sa nachádzala na prednej strane smartfónu, najlepšie nad displejom. A s tým posledný rok bojuje niekoľko výrobcov, ktorý sa snažia dosiahnuť čo najlepší pomer displeja ku prednej stene. Kamera tak zavadzia.

Jedným z riešení je nechválne známy notch, alebo výsuvné mechanizmy, nad ktorými visí otázka spoľahlivosti a výdrže. Preto sa výrobcovia rozhodli vymyslieť technológiu, ktorá pojme kameru v rámci displeja. Samsung sa dokonca rozhodol dať ju priamo do displeja, technicky “pod displej”. LG, podobne ako Oppo, prichádza s novým riešením.

Pekná, no pravdepodobne vzdialená budúcnosť

Starší z návrhov ukazuje možnosť umiestniť selfie kameru do pravého horného rohu displeja
Starší z návrhov ukazuje možnosť umiestniť selfie kameru do pravého horného rohu displeja

Patent z Južnej Kórey ukazuje, že LG má hneď niekoľko možností, kam so selfie kamerou. Na prvom, staršom obrázku je umiestnená v pravom hornom rohu. Na tom novšom je dokonca v strede. Dokonca je zreteľne vidieť, že výrobca zvažuje aj model so zahnutým displejom.

Novší patent zobrazuje predný snímač v strede hornej časti
Novší patent zobrazuje predný snímač v strede hornej časti

Uvidíme, čo sa podarí LG dostať na svetlo sveta, pretože nie každý patent je vždy odsúdený na úspech a veľa z nich sa zrodí aj skončí na papieri. Bolo by to však super, pretože by sa mu podarilo obstáť v konkurenčnom boji s očakávanými smartfónmi.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Oppo R19: 2 fotoaparáty v displeji a takmer bez rámikov
Náš tip
Samsung pracuje na nápade predstaviť displej úplne bez rámov
Náš tip
Samsung má riešenie pre odstránenie výrezu v displeji. Takto vyzerá
10.11.2018
Zdroj: Gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Efan

  Každý vymýšľa hovadiny ktoré málokoho zaujímajú, napríklad senzor na odtlačok to nevyužijem keďže mam náramok a fon sa mi automaticky odblokuje keď som pri ňom a tak ďalšie veci, mňa a si myslím ze minimálne 90% ľudí by potešilo baterky kedy budú normálne konečne!!! Ze mi fon aj pri väčšej zaťaží vydrží aspoň 2 dni

  • Milan

   Ty si to 1% čo nepoužíva senzor.
   Prečo vyvoj nemôže byť vo viacerých odbteviach naraz? Je samozrejmé že výdrž baterie sa zvyšuje a samozrejmý je aj posun v displejoch a dizajne. Čo tu remcaš

+