MojAndroid

Ohybné displeje upútali pozornosť každého väčšieho i menšieho technologického výrobcu. Takmer každý týždeň sme svedkami nového ohybného zariadenia. Od takých ako je Samsung Galaxy Fold, cez Huawei Mate X, až po Motorolu razr. Nech je to už akokoľvek, každý výrobca príde s niečím novým a snaží sa presadiť svoje riešenie ohybného displeja. LG sa konceptu ohybného smartfónu vyhýbalo. Postupne sa k nemu ale aj tak dostáva. Nechalo si patentovať kryt s ohybným displejom, o čom napísal portál thenextweb.com.

Buď to má veľký zmysel alebo žiadny

V minulosti už sme boli svedkami čohosi podobného. K smartfónu LG V50 ThinQ si môžete zakúpiť kryt s druhým displejom. Ten komunikuje so smartfónom a ponúka veľmi veľa možností kombinovaného zobrazenia. LG preň dokonca vyvinulo aj vlastný prehliadač, aby maximalizovalo jeho využiteľnosť.

lg patent kryt s ohybným displejom

Tá je diskutabilná v prípade nového patentu značky. Ide o kryt s ohybným displejom. Pripojiť k smartfónu ho bude možné pravdepodobne cez sériu pinov ako napríklad klávesnicu ku Samsungu Galaxy Tab S6. Hoci ako technologický kúsok môže byť tento kryt naozaj pútavý, otázkou zostáva, komu bude užitočný.

Je možné, že niekomu sa naozaj zapáči myšlienka troch displejov. Po pripojení klávesnice a myši by to naozaj mohol byť zaujímavý setup, hoci nie zrovna praktický. Niekoho zase možno osloví tá možnosť, kedy sa ohybný displej ovinie okolo smartfónu a funguje ako ochranný kryt, pričom chráni aj sám seba.

Náš tip
LG UX 9.0: Nové grafické prostredie je kombináciou One UI 2.0 a MIUI 11

8.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+