MojAndroid

Brazílske zastúpenie spoločnosti LG informovalo prostredníctvom sociálnej siete Facebook o aktualizácii niekoľkých starších modelov smartfónov z radu Optimus. Tieto zariadenia sa vďaka novému Androidu 4.4.2 KitKat dostanú po softvérovej stránke takmer na rovnakú úroveň ako aktuálne novinky, ako je LG G3. Informoval o tom portál GSMarena.

Medzi zariadeniami, ktoré dostanú nový Android, vystupuje LG Optimus G, starý takmer 2 roky. Tento by mal aktualizáciu očakávať niekedy v auguste. O niečo novší Optimus G Pro získa novú verziu systému o mesiac skôr, v júli. To však nie je všetko. Aktualizácie sa dočkajú aj niektoré ďalšie modely od LG, konkrétne to bude LG L7 II alebo LG G Pro Lite. Tieto by nový softvér mali dostať niekedy koncom roka, pričom bližšie informácie budú zverejnené zrejme neskôr.

Android 4.4.2 KitKat prinesie do týchto modelov niekoľko noviniek, vrátane rýchlejších reakcií, podpory tlače do cloudu alebo priesvitnej notifikačnej lišty. Úplný zoznam zmien, ktoré aktualizácia prinesie, je zatiaľ neznámy, no môžeme očakávať aktualizované aplikácie aj prostredie výrobcu.

V prípade, že sa chcete dozvedieť niečo viac o najnovšej nadstavbe Optimus UI, môžete využiť príležitosť a pýtať sa na otázky v článku, na ktorý odkazuje TIP. V redakcii totiž aj v týchto chvíľach testujeme novinku LG G3, ktorá je spomínanou nadstavbou vybavená.

Náš tip
Testujeme LG G3. Pýtajte sa

Zdroj: gsmarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+