MojAndroid

V predchádzajúcich týždňoch sme vás informovali o dostupnosti aktualizácie pre smartfón LG Optimus L9, ktorého majitelia sa mohli tešiť z novšej verzie Androidu 4.1.2 Jelly Bean. Neskôr sme vám priniesli správu o tom, že LG plánuje sprístupniť update aj pre zvyšné modely smartfónov z L-série a pre Optimus 4X HD, do konca marca. Zdá sa, že spoločnosť tento termín dodržala. Prostredníctvom tlačovej správy dnes totižto informovala o dostupnosti novej verzie OS Android pre Optimus L5, L7, L9 a Optimus 4X HD.

LG Optimus 4X HD Jelly bean aktualizacia

Aktualizácia OS pre Optimus 4X HD (LGP880) bude dostupná od 2. apríla 2013. Modely Optimus L5 (LGE610V) a Optimus L7 (LGP700 u mobilných operátorov Vodafone a T-Mobile) môžu používatelia upgradovať od 15. apríla. Majiteľov modelu Optimus L9 (LGP760) potom poteší aj funkcia FOTA (Firmware Over The Air), ktorá umožňuje bezdrôtovú aktualizáciu. Nový operačný systém si používatelia môžu stiahnuť už od 20. marca 2013.

Návod na získanie nového Androidu 4.1.2. Jelly Bean do LG smartfónu:

  1. Otvorte si webovú stránku www.lg.com/sk/support/mc-support/mobile-phone-support.jsp. Tu si vyberiete svoj ​​typ mobilného telefónu.
  2. Pokračujte kliknutím na tlačidlo »WINDOWS USB ovládač«. Stiahne sa spustiteľný súbor. Nainštalujte ho do systému, čím získa PC ovládač pre smartfón.
  3. Ďalej pokračujte kliknutím na tlačidlo »Aktualizácia softvéru«. Stiahne sa ďalší spustiteľný súbor.
  4. Pripojte telefón k PC prostredníctvom USB kábla, v režime LG softvér, spustí súbor a po overení kliknite na »Spustiť aktualizáciu«. Tým dôjde k aktualizácii softvéru.

Android 4.1.2 prinesie niekoľko noviniek, za všetky môžme spomenúť Project Butter, Google Now, vylepšené notifikácie, Android Beam vo verzii 2.0, lepšie reakcie zariadenia, či napríklad podporu Wi-Fi Protected Setup (WPS).

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
28.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+