MojAndroid

Ak sme sa pred týždňom sťažovali na nedostatok špekulácií o nových Nexusoch, tak v tomto týždni sme sa ich dočkali viac než dosť. Okrem toho, že už vieme pravdepodobný dátum predstavenia ďalšieho Nexus smartfónu, máme aj približný obraz o tom, ako by mohol vyzerať a čo by nám mohol ponúknuť. Koniec koncov, len včera sa objavila informácia o tom, že ďalším Nexusom bude LG Optimus G, nazývaný tiež ako Optimus G Nexus.

Najnovšie informácie naznačujú, že Optimus G Nexus je naozaj reálny a bude prvým z niekoľkých Nexus zariadení, ktoré majú byť predstavené v tomto roku. Áno, Nexusov má byť niekoľko a to vďaka novému certifikačnému programu spoločnosti Google, o ktorom sme písali ešte včera. Nový Optimus G Nexus údajne už testujú aj niektorí zamestnanci Google. Jeden z nich sa podelil o svoje prvé dojmy z používania tohto zariadenia a popísal jeho výzor a operačný systém.

“Môžem potvrdiť, že ďalší Nexus bude od spoločnosti LG. Telefón na prekvapenie vyzerá ako Galaxy Nexus a nemá tak ostré krivky ako LG Optimus, ktorý už poznáme. Okolo obvodu prednej strany má strieborný pásik podobne ako iPhone 3G a displej, čo sa veľkosti týka, vyzeral byť rovnaký ako pri Galaxy Nexus, no s oveľa lepšou svietivosťou. 

Počas tých niekoľkých minút čo som telefón držal v rukách, neviem s istotou povedať či bol väčší. Tiež má na zadnej strane nápis Nexus, podobne ako Nexus 7, s tým rozdielom, že znak “X” je v prevedení štyroch farieb. Na zadnej strane sa tiež nachádzalo logo LG.”

Anonymný zdroj tiež potvrdil, že Nexus beží pod operačným systémom Android 4.2, no dozvedeli sme sa len to, že je veľmi podobný súčasnému Androidu 4.1 Jelly Bean (žiadne záložky na pracovných plochách, ako naznačovali niektoré informácie).

Zmenu dizajnu súčasného Optimusu G by sme uvítali. Galaxy Nexus je po stránke dizajnu a ergonómie veľmi dobre navrhnutý a potešilo by nás, keby sa ním inšpirovala aj spoločnosť LG. Všetky vyššie spomínané informácie sa však pohybujú stále v rovine dohadov, no s pribúdajúcimi správami sa stávajú čoraz dôveryhodnejšími. Uvidíme, čo prinesie koniec októbra, no dúfame, že to bude nový Nexus.

Aktualizované

Modaco priniesol ďalšie exkluzívne informácie ohľadom nového LG Nexus smartfónu vrátane jeho parametrov. Predávať by sa údajne mohol už v polovici novembra.

 • Zariadenie vychádza z Optimusu G ale nevyzerá rovnako
 • Predinštalovaný Android 4.2
 • poháňaný štvorjadrovým procesorom Snapdragon S4 processor
 • 2GB RAM
 • 1280×768 True-HD IPS displej
 • Softvérové tlačidlá na displeji
 • 8 Mpix fotoaparát
 • Žiadny slot pre microSD
 • Dostupné by mali byť len verzie s 8GB a 16GB internou pamäťou
 • Batéria je napevno vstavaná 
 • Vstavané bezdrôtové nabíjanie

Zdroj: androidcommunity

5.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+