MojAndroid

Tvrdenia, že niečo je lepšie ako niečo iné sú klasickými praktikami marketingovej komunikácie na udržanie pozornosti na jednotlivé značky, jednotlivých výrobcov. Tieto praktiky využíva aj spoločnosť LG, ktorá chce upútať výrokmi o výdrže batérie a porovnáva ju s poprednou značkou ako je Samsung Galaxy S III.

Kórejský internetový denník priniesol  informáciu o tom, že spoločnosť LG vykonala niekoľko testov na výdrž batérie novinky LG Optimus G a podľa výsledkov Optimus G patrí ku špičke v tejto oblasti. Informácie hovoria, že došlo k porovnaniu Samsungu Galaxy S III a LG Optimus G a z tohto porovnania vyšiel výsledok testu v prospech značky LG.

V testoch LG Optimus G dosiahol 15,8 hodín prevádzky pri hovoroch, 3,8 hodiny prehrávania videa, a 7,9 hodiny prehrávania videa. Na druhej strane Samsung Galaxy S III dosiahol v rovnakých ukazovateľoch hodnoty 9,5 hodín hovoru, 2,8 hodiny záznamu videa a 7,3 hodiny jeho prehrávania.

Obe zariadenia majú pritom rovnakú kapacitu batérií, no LG prichádza s vylepšenou vlastnou technológiou tejto povinnej súčasti každého smartfónu.

Výsledky, ktoré sa však uskutočňujú pod záštitou jednotlivých značiek výrobcov, treba však brať s určitou rezervou. Počkáme si, keď LG Optimus G bude dostupný v našich zemepisných šírkach a potom ho celkom určite podrobíme podrobnému testu, kedy budeme môcť tieto výsledky buď potvrdiť alebo vyvrátiť. Každopádne dlhú výdrž batérie by sme radi privítali vo všetkých smartfónoch.

Zdroj, foto: Korea Herald, LG

17.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+