MojAndroid

Relatívne starší model LG Optimus G, ktorý je dostupný od druhej polovice r. 2012, dostane v lete Android 4.4.2 KitKat. Tvrdí to francúzsky operátor SFR.

SFR túto informáciu uviedol na svojom blogu, kde tvrdí, že aktualizácia bola potvrdená priamo z LG. Chýry o vyvíjaní a testovaní KitKatu pre Optimus G sa prvýkrát objavili v januári, zdá sa však, že ešte stále nie je v stave, aby mohol byť sprístupnený používateľom.

Podľa súčasných štandardov je Optimus G už len smartfónom strednej triedy a funguje s Androidom 4.1 Jelly Bean. Je to však stále dostatočne výkonné zariadenie a zaslúžilo by si KitKat. Najmä ak prihliadneme k faktu, že Nexus 4, ktorý je založený práve na modeli Optimus G a obsahuje mnoho rovnakých komponentov, beží pod Androidom 4.4.2 bez problémov už niekoľko mesiacov.

Novší model Optimus G Pro by mal tiež dostať KitKat, presnejší termín však zatiaľ nie je známy.

Zdroj: phonearena.com

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
26.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+