MojAndroid

LG odhalil svoj zatiaľ najnovší výtvor – LG Optimus Black. Vybavený novým 4″ NOVA displejom a hrúbkou 9,2mm patrí medzi najtenšie telefóny súčasnosti. LG tvrdí, že nový typ displeja NOVA je vytvorený za účelom poraziť svojich konkurentov a priniesť zatiaľ najjasnejší, najčistejší a najlepšie čitateľný obraz. Okrem jasu (na úrovni 700 nitov) prináša NOVA aj o 50% menšiu spotrebu energie ako u konkurenčných AMOLED displejoch.

LG Optimus Black so svojím ultra tenkým dizajnom dosahuje v najužšom bode len 6mm. Je vybavený batériou s kapacitou 1500mAh a spolu s ňou dosahuje váhu len 109g (pre porovnanie, iPhone ma 9,3mm a váži 137g). Telefón podporuje aj technológiu Wi-Fi Direct, ktorá umožní rýchly prenos údajov medzi telefónmi cez WiFi. LG bude pravdepodobne dodávaný s Androidom 2.2 s možnosťou budúceho upgradu na Gingerbread.

Spoločnosť LG , poslednom čase boduje a vydáva technologicky zaujímavé novinky. Osobne som veľmi zvedavý na ten “super” NOVA displej a ako obstojí v porovnaní so súčasnými technológiami. To by sme sa však mali dozvedieť v priebehu prvej polovice roka 2011.

9.1.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+