MojAndroid

Ak sledujete pravidelne správy zo sveta Androidu, pojem LG Odin pre vás nie je neznámym. Prvý 8-jadrovým procesor pre LG zariadenia nie je žiadnou novinkou a počuli sme o ňom už v minulosti. Len nedávno však prešiel benchmarkom AnTuTu, ktorý objavil niekoľko jeho vlastností a technologických tajomstiev.

lg-odin-1  lg-odin-2

Prvý benchmark nového LG Odin procesora nie je výkonnostne na najvyššej úrovni a možno ho prirovnať k dnešným 4-jadrovým riešeniam Exynos od Samsungu. Avšak, test odhalil, že procesor od LG pracuje iba na frekvencii 100 Mhz – 1 Ghz, pričom je rovnako ako Exynos 5 Octa rozdelený na dva 4-jadrové čipy. Pri znalosti týchto faktov tak môžeme riešenie od LG považovať za veľmi vyspelé a s rastúcim taktom procesora dosiahne Odin už len väčší výkon. Mobilných hráčov poteší tiež fakt, že tento procesor prinesie výkonný grafický čip Power VR 6-tej generácie, ktorý by nemal mať problém s absolútne žiadnou aplikáciou či hrou. Uvidíme teda, ako si bude počínať LG Odin vo finálnej podobe vložený do Android zariadenia a určite sa tešíme aj na jeho test.

Zdroj: GSMArena

30.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+