MojAndroid

Len pred niekoľkými dňami sme vás informovali o tom, že LG pravdepodobne zastavilo alebo obmedzilo výrobu nového Nexusu 4 na úkor nových zariadení. Počas tlačovej konferencie spoločnosti na CES 2013, James Fisher, senior viceprezident LG Electronics, na margo Nexusu 4 povedal:”Toto je jedno z mnohých zariadení, ktoré vzniklo z rozrastajúcej sa spolupráce s touto veľmi vyberavou spoločnosťou (Google)“. Toto prehlásenie nasvedčovalo tomu, že LG pokračuje v spolupráci s Google a mohol by sa stať výrobcom aj ďalšieho Nexusu.

Hoci je momentálne Nexus 4 nedostupným tovarom, LG trvá na tom, že dodávky pokračujú bez akýchkoľvek problémov. Google mal však na vec asi iný uhol pohľadu, keď Dan Cobley, riaditeľ pobočky Google v Írsku a Veľkej Británii, povedal: ” Dodávky od výrobcu sú nedostatočné a nepravidelné, naša komunikácia bola chybná“. Kto hovorí teda pravdu? Možné je aj to, že obe strany. LG môže vyrábať presne toľko kusov na koľkých sa s Google dohodol a internetový Gigant možno podcenil to, ako veľký bude záujem o tento telefón.

Okrem toho sa však možno už teraz vďaka spojeniu oboch spoločností pripravujú nové Nexus zariadenia, ktoré by sa údajne mohli objaviť na Google I/O 15-17 mája. LG tieto dohady samozrejme vyvrátil, no aj tak vám prinášame špecifikácie, možno budúceho Nexus 5 smartfónu a 7,7 palcového Nexus tabletu.

Nexus 5

Nová generácia Nexus smartfónu by mala byť podobne ako iné high-endy predstavené na CES 2013 vybavená 5 palcovým Full HD displejom. Poháňaný by mal byť novým štvorjadrovým procesorom NVIDIA Tegra 4, 2GB RAM a opäť sú na výber dva modely s 8 a 16GB vnútornou pamäťou. Nechýba ani 13Mpix fotoaparát s LED bleskom a predná 3Mpix kamera. Cena Nexusu 5 s 8GB internou pamäťou by sa údajne mala pohybovať na úrovni 299$, čo je rovnaká cenovka ako v prípade 8GB Nexusu 4.

Nexus 7.7

Ako už aj z názvu môžete usúdiť, Nexus 7.7 bude tablet so 7,7 palcovým displejom o rozlíšení 1920 x 1200 bodov. Vo výbave nájdete tiež procesor NVIDIA Tegra 4, 2GB RAM, 8/16GB vnútornej pamäte a tiež prednú HD kameru. Cena by mala byť pri 8GB verzii 299$. Obidve zariadenia majú mať 1mm tenký rámik okolo displeja a pravdepodobne aj novú verziu Androidu vo verzii 5.0 Key Lime Pie.

Zdroj: androidauthority

15.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+