MojAndroid

Google Assistant je pravdepodobne najlepší a najobľúbenejší hlasový asistent na svete. Denne ho v domácnosti, práci i mimo nej využívajú tisíce ľudí, ktorí si bez neho nevedia predstaviť ani dennú rutinu. Niet tak divu, že nám chcú výrobcovia smartfónov uľahčiť cestu k nemu. Do nových modelov sa bude totiž sériovo montovať tlačidlo špeciálne určené na spustenie Google Assistanta.

Na začiatok LG a Nokia

Ak ste si všimli, na trhu už je niekoľko modelov smartfónov, ktoré ponúkajú zabudovaný spúšťač hlasového asistenta. S týmto trendom neslávne začal kórejský Samsung. Bixby ako hlasový asistent značky a odpoveď na Siri a Google Assistant dostal svoje vlastné tlačidlo už v modelovom rade Galaxy S8 a svoje miesto si udržal (napriek spornej popularite) až doteraz.

Samsung Bixby
Bixby nezožalo taký úspech ako Google Assistant, napriek tomu malo vlastné tlačidlo ako prvé

Už dnes si môžete kúpiť smartfóny, ktoré rovnaké tlačidlo používajú na spustenie populárnejšieho Google Assistanta. Dobrým príkladom sú LG G8 ThinQ, LG K40, Xiaomi Mi Mix 3 vo verzii 5G alebo aj očakávané Nokie 3.2 a 4.2. Google má v pláne uzavrieť dohodu aj so značkami ako Vivo alebo TCL (pokrývajúce značky Alcatel, BlackBerry a Palm).

Pravdepodobne sa bude dať aj premapovať

Určite sa v budúcnosti nájdu ľudia, ktorým ani funkcia Google Assistanta nebude vyhovovať. Podobne ako v prípade Bixby, aj tu by malo byť tlačidlo premapovateľné, t. j. prestavené na inú funkciu. Ak sa ale rozhodnete využiť to, na čo je tlačidlo predurčené, potom:

  • krátke stlačenie vyvolá Google Assistanta,
  • dvojité stlačenie otvorí ponuku Google Now
  • dlhé podržanie spustí funkciu “walkie talkie feature”, ktorá je schopná rozoznať aj dlhšie príkazy.
Tlačidlo bude mať niekoľko funkcií vrátane spustenia Google Now
Tlačidlo bude mať niekoľko funkcií vrátane spustenia Google Now

Tešíte sa na nové tlačidlo smartfónov? Chýbal vám doteraz takýto kus hardvéru alebo si ho radšej premapujete na inú funkciu? Napíšte nám o tom do diskusie pod týmto článkom.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Google Assistant bude zdvorilejší, ak budeme aj my

Náš tip
Google Asistent hovorí ďalšími dvomi európskymi jazykmi. Tým naším zatiaľ nie

Náš tip
Najefektívnejší asistent je Google Assistant

26.2.2019
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+