MojAndroid

Správy o novom Nexuse spoločnosti LG sú už na dennom poriadku. V predchádzajúcich dňoch sme mali možnosť vidieť tento smartfón na niekoľkých snímkoch a to aj v 360-stupňovom pohľade. Špecifikácie zariadenia sa nám už pomaly, ale isto vryli do pamäte, no ošiaľ po informáciách o Nexuse 4 neutíchajú. Najnovšie vydal zahraničný portál Onliner prvú recenziu tohto zariadenia, v ktorej nechýbajú ďalšie podrobnosti o jeho výbave, či už softvérovej alebo hardvérovej.

Nexus 4, ktorý má redakcia Onlineru k dispozícii je stále len prototypom a preto ani pri testovaní nedosahoval svoj plný potenciál. Tento fakt je najlepšie viditeľný pri benchmarkoch, v ktorých telefón dosahoval len podpriemerné výsledky.

 

Podľa redaktorov Onlineru sa tiež objavovali softvérové problémy pri vytváraní fotografických snímkov, ktoré sú ale inak veľmi dobrej kvality. Tú môžete posúdiť aj sami na nasledovných fotografiách:

 

 

 

 

Operačným systémom je Android 4.1.2 vo svojej najčistejšej podobe. No predpokladá sa, že skutočný LG Nexus 4 bude predstavený už s verziou 4.2, ktorá by mala priniesť ďalšie novinky. Najzaujímavejšou je nepochybne informácia o spustení certifikačného programu spoločnosti Google pre Nexus zariadenia. LG Nexus 4 (alebo tiež LG Optimus Nexus) by tak v krátkom čase mohli nasledovať ďalšie telefóny či tablety spadajúce do rodiny Nexus zariadení.

Významným vylepšením oproti predchádzajúcej generácii Nexus smartfónov je displej. Ten má veľkosť 4,7 palca a HD rozlíšenie, no namiesto Super AMOLED je použitý IPS displej s vernejším podaním farieb a lepším jasom.

Rozmery zariadenia činia 134 × 69,2 × 9,2 mm a hmotnosť je rovných 139g. Oproti Galaxy Nexusu je LG Nexus 4 o 1,5mm kratší, no o 1,3 mm širší. Telefón ma napevno vstavanú batériu a používa micro SIM. Zaujímavosťou je umiestnenie viacfarebnej notifikačnej diódy v strede pod displejom.

  

Technické špecifikácie:

  • Zariadenie vychádza z Optimusu G ale nevyzerá rovnako
  • Zadný kryt je vyrobený z lesklého a hladkého materiálu, pravdepodobne z odolného skla
  • poháňaný štvorjadrovým procesorom Snapdragon S4 Pro
  • 2GB RAM
  • 1280×768 True-HD IPS displej
  • Softvérové tlačidlá na displeji
  • 8 Mpix fotoaparát
  • Žiadny slot pre microSD
  • Dostupné by mali byť verzie s 8GB a 16GB internou pamäťou
  • Batéria je napevno vstavaná 

Cena nového Nexusu by sa údajne pri 8GB verzii bez podpory LTE mohla pohybovať na úrovni 400 amerických dolárov. Podobne ako Galaxy Nexus by sa mal predávať aj prostredníctvom Google Play Store. Viac informácií a ďalšie fotografie či screenshoty používateľského prostredia nájdete na stránkach Onliner.by.

Nakoniec ešte prikladáme upravený snímok telefónu vytvorený redaktorom z Androidcentral, ktorý na zadnom kryte nesie nápis Nexus. Takto by mal vyzerať už finálny produkt, aspoň podľa popisu, ktorý sme vám priniesli v článku “LG Optimus G Nexus: Ďalšie informácie o novom Nexus smartfóne”.

13.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+