MojAndroid
Vedúci mobilnej divízie LG, Hwang Jeong-hwan hovoril proti návrhom, že kopíroval design Apple iPhone X na nedávnom odhalení vlajkovej lodi LG G7 ThinQ. “Plánovali sme dizajn zárezu skôr, ako Apple”, povedal Hwang na začiatku udalosti predstavenia LG G7 ThinkQ v Soule.
Náš tip
LG G7 ThinQ vs LG G6 | POROVNANIE

Čo hovoria na výrez zákazníci?

Výrez v displeji smartfónu umožňuje väčšiu plochu obrazovky, ktorý zvyčajne ukrýva aj prednú kameru, reproduktor a ďalšie iné senzory. Pravdou však ostáva, že výrez v displeji, alebo aj “notch”, sa rozšíril do Android smartfónov po tom, čo bol prvý krát súčasťou modelu iPhone X. Spoločnosť LG údajne založila prieskum, v ktorom sa pýtala používateľov z USA, Veľkej Británie, Talianska a Kórei, či by im prekážal výrez v displeji na ich novej vlajkovej lodi. Zdá sa, že “iba 30%” bolo proti nemu a zvyšok uviedol, že sa im to páči alebo im nevadí.
Náš tip
LG predstavilo svetu svoju vlajkovú loď LG G7 ThinQ

LG plánovalo výrez skôr, ako Apple

Pre LG rozhodne nie je ľahké tvrdiť, že rozhodnutie vyrobiť smartfón s výrezom nemá nič spoločné s modelom iPhone X. Existujú však aspoň nejaké dôkazy, ktoré podporujú vyhlásenie spoločnosti LG. Patent LG z roku 2016 odhalil dizajn smartfónu s výrezom displeja okolo horného reproduktora – rovnako ako to, čo teraz označujeme za “notch”.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+