MojAndroid

Zdá sa, že nie iba Samsung sa dokáže prezentovať neštandardnými reklamami, ktoré posúvajú hranice únosnosti. Najnovší reklamný ťah spoločnosti LG je totiž natoľko zaujímavý, že sa dostal až do Guinnessovej knihy rekordov. Všetko, čo k tomu spoločnosť potrebovala, je najväčší billboard na svete, ktorý je umiestnený v Saudskej Arábii a dosahuje dĺžku dvoch futbalových ihrísk.

Billboard sa nachádza pri letisku King Khalid International Airport. Je dlhý 240 a vysoký 12 metrov, čo znamená plochu takmer 3000 m2. Táto veľkosť je dostatočná na to, aby sa billboard mohol zapísať aj do knihy rekordov. Reklama zobrazuje aktuálnu vlajkovú loď spoločnosti LG G3 a je naozaj veľmi ťažké nevšimnúť si ju, keď pôjdete okolo. Ročne letisko odbaví až 20 miliónov cestujúcich, z ktorých väčšina naozaj bude cestovať okolo tohto billboardu. Spoločnosť LG očakáva, že gigantická reklama prinesie v najbližších dvanástich mesiacoch obrat vo výške $25 miliónov.

LG-Billboard-Dark

Po ukončení kampane pre LG G3 bude billboard slúžiť na zobrazovanie reklám elektrických spotrebičov spoločnosti, ako aj ďalších smartfónov a tabletov. Zaujímavosťou je aj to, že na konštrukciu billboardu boli potrebné špeciálne silné oceľové súčiastky. Pri tak veľkej ploche sa môže ľahko stať, že silné púštne vetry billboard poškodia. LG tak muselo myslieť na všetko a konštrukciu billboardu muselo vybaviť odolným oceľovým rámom.

Zdroj: social.lge via Android Authority

19.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Mark

    No tak to je krásne, už dávno som nevidel okolo cesty žiadny bilbord.

  • Peťo Štarke

    Takyto zahnuty billboard mali pouzit pri lg g flex

  • thim_sk

    Kvalitná značka reklamu nepotrebuje

+