MojAndroid

O flexibilných displejoch a rôznych zariadeniach, ktoré by ich mohli používať sme písali nejedenkrát. Zatiaľ sa však komerčne dostupné produkty na trhu neobjavili. Za vinu tomu dávajú výrobcovia najmä náročný výrobný proces a nedostatočné výrobne kapacity. V najbližšom období by sa však situácia mala postupne meniť k lepšiemu. Okrem Samsungu pripravuje totižto flexibilný displej aj LG, ktorý ho bude demonštrovať aj na výstave Display Week 2013 vo Vancouveri.

lgd-5-inch-plastic-oled1

Spoločnosť LG sa chystá predstaviť flexibilný 5 palcový OLED displej, ktorý bol vytvorený pre použitie v mobilných zariadeniach. Zobrazovací panel je vyrobený z plastu a je teda ohybný a nerozbitný, čo sa v prípade smartfónov javí ako vítaná vlastnosť. Yoon Bu-hyun, viceprezident LG, minulý mesiac prezradil, že spoločnosť plánuje vydať prvý smartfón s flexibilným OLED displejom v 4Q tohto roka.

Na výstave vo Vancouveri bude LG demonštrovať aj nové HD Oxid TFT displeje s veľkosťou 5 a 7 palcov pre smartfóny a tablety, ktoré majú rekordne tenký rámik so šírkou len 1 mm, ale aj zakrivený OLED TV s uhlopriečkou 55 palcov, či 14 palcový panel pre notebooky s rozlíšením 2560×1440 bodov. Pripravuje sa tiež svetová premiéra prvého Ultra HD panelu s veľkosťou 23,8″.

Zdroj: engadget

21.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+