MojAndroid

Spoločnosť LG by mala začiatkom tohto roku predstaviť nástupcu svojej vlajkovej lode LG G6 a podľa posledných informácii Digital Daily neponesie očakávaný názov LG G7. Spoločnosť chce od tohto značenia upustiť a prejsť na nový model.

Zmena v označení a možno aj ideológii?

Spoločnosť LG odštartovala rad G v roku 2012 modelom LG Optimus G. Odvetdy predstavila viacero generácií vrátane úspešnej generácie LG G4, ale aj prepadáku LG G5, ktorý ale priniesol veľa originálnych prvkov ako modulárnosť alebo unibody, telo s vymeniteľnou batériou cez spodnú bradu (výborne riešenie, ktorým sa už nikto neinšpiroval a aj LG od neho upustil). Minulý rok predstavený LG G6 schytal u verejnosti kritiku za absenciu bezdrôtového nabíjania mimo amerického trhu.

Zjednotenie pre rady V a G?

Následne si spoločnosť napravila reputáciu modelom LG V30 s nekompromisnou výbavou (Snapdragon 835, odolnosť IP68 s MIL-STD-810G, fotoaparát so svetelnosťou F/1.6 a OIS atď). Telefón je síce často prehliadaný kvôli neskoršiemu uvedeniu na trh, ale mnohými považovaný za telefón roku. Minimálne kvôli rovnému displeju bez výrezov a výbavy, ktorej nič nechýba (ako napr. 3,5 mm jack alebo microSD karty). Tento rok sa očakávajú nástupcovia oboch modelov a minimálne nástupca LG G6 už neponesie rovnaký názov. Ako sa zmení názov nie je zatiaľ známe. Mohol by sa zmeniť úplne alebo by sa mohlo zmeniť číslovanie. V hre je taktiež aj spoločný názov pre nástupcu LG G6 aj nástupcu LG V30 po vzore Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9 Plus. Múdrejší budeme po veľtrhu MWC 2018 v Barcelone už budúci mesiac.

Zdroj: AndroidAutorithy

5.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+