MojAndroid

Spoločnosť LG by mala začiatkom tohto roku predstaviť nástupcu svojej vlajkovej lode LG G6 a podľa posledných informácii Digital Daily neponesie očakávaný názov LG G7. Spoločnosť chce od tohto značenia upustiť a prejsť na nový model.

Zmena v označení a možno aj ideológii?

Spoločnosť LG odštartovala rad G v roku 2012 modelom LG Optimus G. Odvetdy predstavila viacero generácií vrátane úspešnej generácie LG G4, ale aj prepadáku LG G5, ktorý ale priniesol veľa originálnych prvkov ako modulárnosť alebo unibody, telo s vymeniteľnou batériou cez spodnú bradu (výborne riešenie, ktorým sa už nikto neinšpiroval a aj LG od neho upustil). Minulý rok predstavený LG G6 schytal u verejnosti kritiku za absenciu bezdrôtového nabíjania mimo amerického trhu.

Zjednotenie pre rady V a G?

Následne si spoločnosť napravila reputáciu modelom LG V30 s nekompromisnou výbavou (Snapdragon 835, odolnosť IP68 s MIL-STD-810G, fotoaparát so svetelnosťou F/1.6 a OIS atď). Telefón je síce často prehliadaný kvôli neskoršiemu uvedeniu na trh, ale mnohými považovaný za telefón roku. Minimálne kvôli rovnému displeju bez výrezov a výbavy, ktorej nič nechýba (ako napr. 3,5 mm jack alebo microSD karty). Tento rok sa očakávajú nástupcovia oboch modelov a minimálne nástupca LG G6 už neponesie rovnaký názov. Ako sa zmení názov nie je zatiaľ známe. Mohol by sa zmeniť úplne alebo by sa mohlo zmeniť číslovanie. V hre je taktiež aj spoločný názov pre nástupcu LG G6 aj nástupcu LG V30 po vzore Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9 Plus. Múdrejší budeme po veľtrhu MWC 2018 v Barcelone už budúci mesiac.

Zdroj: AndroidAutorithy

5.1.2018
 • VladoS6Edge

  spomeniete úspešný G4 ale G2 nie čo to rozbehol poriadne a na tom dizajne sa už viezli ostatné -_-

  • Peter Kmec

   A že by zrovna G4 bola nejako úspešná… Skôr by som povedal, že G3 a G2 boli super. A potom až G6

   • LaBrie

    G3 som mal a bol som velmi spokojny.

    • Peter Kmec

     Ja som mal G2, G3 a teraz mám G6. Všetko super telefóny

  • Oliver Rakyta

   Momentálne mi odišla V10 do kremíkového neba (vadná doska – snáď to reklamácia porieši). Pred tým som mal G2 v 32GB verzii, ktorú som “odložil” do šuflíka pre prípad záložného telefónu. Teraz som ju po dvoch rokoch vytiahol, nahodil tam crDroid s Androidom 7.1.2 a ten telefón ide ako hodinky. A ku tej G2ke – už pred šiestimi rokmi mala pomer displeja k prednej ploche niečo okolo 76%, čo na tú dobu bolo neskutočné číslo. Mala skvelý foťák, tlačidlá vzadu (na čo nedám dodnes dopustiť), skvelý audio čip, ktorý podával fakt slušné výsledky (a stále ich aj podáva), infra a jednoducho je to telefónik, ktorý aj po šiestich rokoch funguje a šľape fakt ako nový. :) Myslím že práve tento telefón bol pre LG prelomový a najmenej kazový. G3 už mala problémy s displejom (všetky 2K displeje od LG mali nejaký problém), G4 a V10 zase trápil bootloop, takisto aj G5 trápil problém s displejom a tuším že sa už objavilo aj zopár ľudí, ktorí hlásili problém s displejom na G6. Jednoducho, G2 nepoznala bootloop, nepoznala ghost screen a všetky “nové problémy” LG telefónov. Samozrejme, ďalší telefón bude znova LG, veď predsa nestačí sa raz popáliť na probléme, ktorý je jasný vopred. :)

   • pan Rezacka

    Ja mam g3,g4 a nemam vobec ziadne problemy s displeyom.akurat pri g3 som spozoroval problem s gps

   • Peter Kmec

    G3 som mal, priateľka ho stále má, a žiadne problémy s displejom neboli. Možno si mal vadný kus. Takisto mám aj G6 a tam bol jediný problém s modulom fotoaparátu, ale to jednoducho vyriešila reklamácia.

    Inak som rovnakého názoru ako ty. LG mám posledných 8 rokov a asi to pôjde ďalej. G6 som chcel vymeniť za V30. Ale V30 je drahá, často nedostupná a hlavne to nie je za tú cenu top, ako by som čakal. Počkám s čím novým príde LG a keď tak pôjde G6 priateľke :)

    • Milan Menšík

     V čom nieje LG V30 top? Má všetky dostupné technológie roku 2017 a narozdiel od konkurencie(Mate 10, iPhone X, OnePlus 5T) jej žiadna podstatná vec nechýba.

 • IQLogic

  Ono problém je niekde úplne inde ako v názve produktu.

 • Robert Koren

  No ja som na 90 % rozhodnutý skončiť s lg…. Mal som L9 L9II G3 a G5….. A hlavne problem zo signálom. Na G5 ma riadne hnevajú….. A nedá sa to z reklamovať, že vraj chyba sa neprejavila…. A ja furt nemám signál… Plus L9 a g3 sa pokazila dva tizdne pred koncom záruky, kolegov g3 takisto…… Sú veľmi kazove. A pekne už má to hnevá… Najväčší problém vidím ale v cene……. Inak tešil som sa na g7 ale fakt asik skúsim s8, alebo ja neviem…. Som zúfalý.

+