MojAndroid

Vedeli ste o tom, že komponentny pre Apple nevyrába iba Samsung? iPhony z veľkej časti vyrobia práve iné spoločnosti, následne sa jednotlivé súčiastky poskladajú a vytvoria jeden celok – iPhone. Okrem procesoru, ktorý vyrába Samsung, Apple spolieha aj na displeje od LG. To sa v prvom kvartáli, pre cupertínsku spoločnosť, stalo druhým najväčším dodávateľom zobrazovacích panelov.

LG má pomerne kvalitnú divíziu zaoberajúcu sa vývojom a výrobou displejov. Tie sa objavili aj v samotných zariadeniach výrobcu, ako u LG G2, G3, či najnovšom LG G4. Pred rokov LG zastávalo tretiu priečku, no v tomto roku si polepšilo a momentálne pre Apple zabezpečuje až 34,5% všetkých dodávok zobrazovacích panelov. To je viac ako konkurenčný výrobcovia Japan Display (35,9%), Inc a Sharp (29,6%).

 

Apple je tak pre LG významný zákazník, pretože len samotný výrobca iPhonov pohltí až 74,7% vyrobených displejov. Dá sa tak povedať, že LG je do istej mieri závislé práve od Applu.

Zdroj: pocketnow

8.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+