MojAndroid

Vedeli ste o tom, že LG má prémiové inteligentné zariadenia do domácnosti, vrátane chladničky, rúry na pečenie, či práčky? Novinky sú prvými spotrebičmi, s ktorými si môžete doslova pokecať. Podporujú totižto službu HomeChat, ktorá prostredníctvom aplikácie Line, dokáže odpovedať na vaše otázky prirodzeným spôsobom tak, ako keby ste komunikovali s druhou osobou. Nové spotrebiče sa k internetu pripájajú prostredníctvom WiFi a niektoré z nich je možné v ich blízkosti ovládať aj prostredníctvom NFC.

lg_homechat_smart_refrigerator_built_in_camera

LG s novým zariadeniami uviedlo niekoľko noviniek, ktoré inde nenájdete. Tak napríklad, chladnička disponuje vlastným širokoúhlym fotoaparátom, pomocou ktorého sa dá sledovať aktuálny stav uskladnených potravín. Používatelia môžu prostredníctvom HomeChatu neskôr zistiť, čo presne sa vo vnútri chladničky nachádza, čo ocenia najmä pri nákupoch. Samozrejmosťou je aj veľký dotykový displej, pomocou ktorého je možné do systému zadávať jednotlivé potraviny, a to aj s dátumom expirácie. Chladnička vás neskôr upozorní, kedy a ktoré potraviny by ste mali už skonzumovať prípadne vyhodiť. Ako zaujímavá sa javí byť aj funkcia, ktorá na základe dostupných potravín navrhne prípravu jedál. Inteligentná chladnička od LG poteší aj ľudí, ktorí si dávajú pozor na štíhlu líniu, alebo sa ju aspoň snažia dosiahnuť. Na základe veku, výšky a hmotnosti dokáže totižto ponúknuť nielen recepty, ale navrhnúť aj týždenný či mesačný jedálniček.

lg-homechat-ces-635x475

Spoločnosť uviedla na trh aj inteligentnú práčku, s ktorou môžete taktiež komunikovať cez chat. Používatelia môžu zadať, kedy sa asi vrátia domov z práce, aby práčka rozhodla, kedy spustí pranie, alebo spustiť proces prania na diaľku manuálne. Ak sa práčky spýtate “What are you doing?” (Čo robíš?), odpovie vám zaslaním aktuálneho stavu v akom sa nachádza. Rúra na pečenie ponúka podobné inteligentné funkcie, vrátane vyhľadávania receptov, na základe ktorých nastaví aj presnú teplotu a čas pečenia.

LG zatiaľ tieto spotrebiče na našom trhu neponúka a presná nie je známa ani ich cena. Vzhľadom na ponúkané technológie však určite nebude nízka a môže sa pohybovať v tisíckach eur.

Zdroj: gadgets

7.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+