MojAndroid

LG Innotek predstavilo novú 15-wattovú bezdrôtovú nabíjačku pre smartfóny a ďalšie mobilné zariadenia, ktorá sľubuje oveľa rýchlejšie nabíjanie ako v prípade súčasných konkurenčných modelov. Bezdrôtové nabíjanie je síce pohodlné, no nízka energetická efektívnosť spôsobuje, že takéto nabíjanie je aj niekoľkokrát pomalšie ako nabíjanie klasickou nabíjačkou. To sa teraz snaží zmeniť LG Innotek.

Spoločnosť sľubuje, že nová nabíjačka pridá vášmu smartfónu až 50 % energie v priebehu 30 minút. Samozrejme, tento údaj je závislý od kapacity batérie vo vašom zariadení, no dôležitejší je práve fakt, že kým väčšina bezdrôtových nabíjačiek na trhu ponúka 5W riešenie, v prípade modelu od LG Innotek je to až trikrát viac.

Nabíjačka bude pritom kompatibilná s väčšinou zariadení so zabudovanou technológiou bezdrôtového zariadenia na trhu, a to vďaka dodržiavaniu štandardov WPC a AirFuel Alliance. Hoci bezdrôtové nabíjačky sú na trhu už dlhšie, nezažívajú obrovský rozmach. Technologické spoločnosti sa ich napriek tomu snažia zdokonaliť a prispieť tak k zjednodušeniu nabíjania našich mobilných zariadení.

Zdroj: Android Central

31.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+