MojAndroid

Trhu s nositeľnou elektronikou síce v počte predajov dominuje spoločnosť Apple so svojimi smart hodinkami Apple Watch, ale netreba zabúdať aj na hodinky iných výrobcov, ktoré sú často lepšie hodnotené po stránke dizajnu alebo výdrže. Minulý rok napríklad spoločnosť LG vydala dvojicu hodiniek LG Watch Style a LG Watch Sport. Práve druhé menované boli viacerými odborníkmi hodnotené ako najlepšie hodinky s Android Wear (dnes označovaný ako Wear OS). Aj keď neboli predajným hitom, spoločnosť to v tomto segmente vie a už budúci týždeň by mala predstaviť nové hodinky s názvom LG Watch Timepiece.

Náš tip
LG Watch Style a Watch Sport: Nové hodinky s Androidom Wear 2.0

LG Watch Sport

Od minuloročných modelov by mali líšiť hlavne tým, že by sa malo jednať o hybridné hodinky. To znamená, že by malo ísť o kombináciu analógových a smart hodiniek. Pre smart funkcie má slúžiť 1,2 palcový okruhlý LCD displej s rozlíšením 320 x 320 pixelov. Kapacita batérie je 240 mAh. Analógová časť hodiniek by mala na jedno nabitie vydržať 100 dní. Hodinkám ale chýba napríklad NFC alebo GPS. Ďalšie špecifikácie nájdete v tabuľke.

Operačný systém Wear OS
Displej 1,2 palcový okrúhly LCD displej
rozlíšenie 360 x 360 pixelov
jemnosť 300ppi
Analógové ručičky
Procesor Qualcomm Snapdragon 2100
1,1 GHz
Quad-core
RAM 768MB LPDDR3
Vnútorná pamäť 4GB eMMC
Batéria 240mAh
Analog časť vydrží 100 dní na jedno nabitie
Rozmery 45,5 x 45,4 x 12,9 milimetrov
Konektivita Wi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth 4.2
Porty USB Type-C 2.0
Farby Čierna
Strieborná
Veľkosť vymeniteľného náramku 22mm
28.4.2018
Zdroj: AndroidAuthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+