MojAndroid

Inteligentné hodinky sú veľkým hitom tohto roka. Presvedčili sme sa o tom aj počas konferencie IFA v Berlíne, keď bolo predstavených hneď niekoľko modelov od viacerých výrobcov. Spoločnosť Samsung bola pritom jednou z prvých, ktorá predstavila hodinky fungujúce z veľkej miery nezávisle od pripojeného smartfónu. Samsung Gear S sú touto svojou funkcionalitou pomerne unikátne, no všetko nasvedčuje tomu, že ďalší kórejský výrobca LG už chystá konkurenciu.

Model LG-VC100 je podľa dostupnej dokumentácie zariadením, ktoré je svojou funkcionalitou podobné modelu od Samsungu. Použitý hardvér naznačuje, že hodinky od LG by mali bez problémov zvládnuť vlastné pripojenie k 3G sietiam pomocou SIM-karty. Vďaka tomu bude dosiahnutá väčšia samostatnosť od mobilného zariadenia. To je vlastnosť, ktorú od inteligentných hodiniek požaduje množstvo fanúšikov. Mnohým sa totiž nepáči, že väčšina inteligentných hodiniek súčasnosti slúži iba ako prostriedok na zobrazovanie zmeškaných upozornení zo smartfónu.

lg-watch-fcc

Z uniknutých dokumentov je možné zistiť iba rozmery zariadenia, ktoré sú 57,7 x 35,5 mm, pričom chýba informácia o hrúbke zariadenia. Z toho teda nie je možné usúdiť, aké budú hodinky hrubé a či aj v tomto prípade LG siahne po modeli so zakriveným sklom tak, ako to spravil Samsung. Prvý pohľad na nákres zariadenia pripomína v skutočnosti aj model od Samsungu, no rozdiely v konštrukcii môžu znamenať, že hodinky sa nebudú na seba až tak veľmi podobať. Zatiaľ ide iba o prvé informácie o pripravovanom modeli, preto môžeme očakávať, že viac detailov sa dozvieme neskôr.

Zdroj: FCC via Pocketnow

27.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+