MojAndroid

Google uzavrel veľkú patentovú dohodu s ďalším výrobcom Android zariadení. Po tom, ako sa začiatkom roka dohodol na vzájomnej výmene licencií k patentov s juhokórejským Samsungom, teraz podobnú dohodu uzavrel s LG. Obidve spoločnosti sa dohodli na dlhodobej spolupráci a vzájomnej licenčnej dohode k používaniu existujúceho portfólia patentov, ako aj k tým, ktoré spoločnosti získajú v nasledovných 10 rokoch.

Táto dohoda umožní obom spoločnostiam ťažiť zo vzájomného patentového portfólia, čo by mohlo pomôcť najmä pri návrhu nových zariadení, urýchliť by sa mohol aj ich vývoj a najmä odpadne nutnosť zaoberať sa licenciami na používanie technológií vo vlastníctve inej spoločnosti. Po vzore Googlu, LG a Samsungu by sa mohli pridať aj ďalšie spoločnosti, ktoré by teoreticky mohli vytvoriť akúsi patentovú alianciu, v ktorej by so vzájomnej spolupráce čerpali všetky spoločnosti.

Zdroj: androidandme

5.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+