MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Veľmi slušná výdrž

Údaj o kapacite batérie v smartfóne LG G7 ThinQ nás nijako zvlášť nepotešil – 3 000 mAh na dnešné vlajkové lode skutočne nie je veľa. Ak k tomu pripočítame výkonný hardvér, veľký a jemný displej, ktorý navyše nie je vyrobený AMOLED technológiou a robustnú softvérovú nadstavbu, reálnej výdrže sme sa trochu obávali. Na naše prekvapenie však LG G7 ThinQ doručil priemernú až nadpriemernú výdrž, čo pri tejto kapacite batérie hodnotíme veľmi pozitívne.

Ani raz sa nám nestalo, že by sme telefón počas dňa museli dobíjať. Priemerne nám telefón stačil na 3,5 – 4 hodiny zapnutého displeja počas jedného dňa, čo vôbec nie je také zlé, ako sme očakávali. Hoci nejde o viacdňový smartfón, jeho výdrž nás nijako neurazila. Najhoršie na tom nie je ani výdrž v pohotovostnom režime. Na priložených screenshotoch môžete vidieť časť nabíjacieho cyklu, kedy sme telefón odpojili od nabíjačky večer, v noci sa nevybíjal nijako radikálne a potom sme ho ešte používali približne do obeda. Ostávala nám ešte polovica batérie, pričom obrazovka bola dovtedy zapnutá dve hodiny. Prakticky neklesajúca časť grafu pritom zobrazuje noc, kedy sa telefón vybíjal naozaj pomaly, pričom boli zapnuté všetky druhy synchronizácie a pripojenia tak, ako počas dňa a dokonca bol zapnutý aj Always-On Displej, ktorý by mal byť na batériu teoreticky náročnejší ako pri AMOLED displejoch.

Celkom slušná je aj rýchlosť nabíjania. Po pol hodine sa nám telefón v teste síce nabil iba na 36 %, no celkové nabitie zvládol za 1 hodinu a 49 minút, čo vôbec nie je zlé. Nižšie si môžete pozrieť celkový priebeh nabíjania:

 • 15 minút – 18 %
 • 30 minút – 36 %
 • 45 minút – 56 %
 • 60 minút – 74 %
 • 1:49 hod – 100 %

Výdrž telefónu na jedno nabitie nás tak veľmi milo prekvapila. Hoci nejde o žiadneho maratónca, vzhľadom na nízku kapacitu batérie a z toho vyplývajúce útle rozmery a nízku hmotnosť je výdrž veľmi dobrá. Pre väčšinu používateľov to bude znamenať bezproblémové používanie aj počas náročnejšieho dňa, mnohí s ním zvládnu aj 1 a pol dňa na jedno nabitie. My sme počas používania telefón nijako nešetrili a používali sme Always-On Displej, čo znamená, že displej bol prakticky stále zapnutý, aj keď svietil iba minimálne. Ani toto nastavenie však telefónu nerobilo problém, čo pripisujeme veľmi dobre odladenému softvéru.

LG G7 ThinQ: Snáď sa nestratí

Dnes je aj pre technologických nadšencov ťažké sledovať všetky novinky, ktoré sú neustále predstavované. Výrobcovia nás zahlcujú marketingovými frázami, ktoré navodzujú pocit, že novinka je diametrálne odlišná od predchodcu a prináša revolúciu. Často sa však napokon presviedčame, že rozdiely medzi jednotlivými telefónmi sú skôr iteračné a práve lepší marketing znamená, že od telefónu očakávame niečo viac, ako nám v skutočnosti môže ponúknuť.

V prípade LG G7 ThinQ je to inak. Výrobca u nás už dávno stratil silné zázemie a vidieť smartfóny LG niekde na ulici je veľká rarita. To aj napriek tomu, že kórejská spoločnosť sa snaží inovovať a čo je ešte dôležitejšie, darí sa jej prichádzať s naozaj zaujímavými zariadeniami. Nová G7-čka je toho jasným dôkazom. Telefónu prakticky nič nechýba – má krásny displej, špičkový hardvér, moderné dizajnové prvky a perfektne odladený softvér. Okrem toho, robí minimum kompromisov a prináša skvelý používateľský zážitok.

Chýba jej však nejaká prevratná funkcia, ktorou by zaujala aj iných používateľov ako iba dlhoročných fanúšikov značky. Kvalitný jack pre slúchadlá v čase, keď sa tomu konkurencia celkom vyhýba a extrémne praktický duálny fotoaparát sú však vlastnosti, ktoré LG G7 ThinQ od ostatných odlišujú a telefónu dávajú vlastnú identitu. Iste, cenovka je prémiová, no taký je aj celý telefón. A ten by určite nemal preletieť pod vaším radarom, keď si nabudúce budete vyberať novú vlajkovú loď.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
8.2

LG G7 ThinQ

LG G7 ThinQ je vynikajúco vybavená vlajková loď, ktorá konkuruje tým najlepším smartfónom na trhu. Okrem moderného dizajnu a špičkového hardvéru ponúka aj vlastnosti, ktoré by sme u konkurencie hľadali iba ťažko. Za zmienku stojí prítomnosť 3,5mm jacku pre slúchadlá s výkonným DAC-om, vďaka čomu si s telefónom užijete skutočne kvalitný zvuk. Okrem toho výrobca ostáva verný svojej teórii a aj v tomto modeli ponúka duálny fotoaparát s extrémne praktickým širokouhlým sekundárnym objektívom. Zároveň sa nedostatky na telefóne hľadajú veľmi ťažko. Pri srdci nám leží akurát systém extrémne preplnený funkciami a možnosťami, no pochvalu si zaslúži za skvelé odladenie.zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
90 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
70 %
Cena
80 %
Fotoaparát

 • Elegantný dizajn
 • 3,5mm jack s výkonným DAC-om
 • Pekný jemný displej
 • Dobrá batéria
 • Praktický širokouhlý fotoaparát

 • Systém preplnený funkciami
 • Nekvalitné širokouhlé zábery fotoaparátu
14.8.2018
 • Miso3

  3.5-4hod SOT za deň hodnotíte ako nadpriemer?? To fakt?

  • Hodnotime to prene tak, ako je to napisane v recenzii :)

   “Na naše prekvapenie však LG G7 ThinQ doručil priemernú až nadpriemernú výdrž, čo pri tejto kapacite batérie hodnotíme veľmi pozitívne.”

   Napriklad spominana vydrz v rezime stand-by je urcite nadpriemerna :)

 • Peter Križian

  Ja mám G7, displej je fantastický, a žiaden modrý nadych nevidím, baterka mi drží cca 5 hodín SOT, ale always on display nepozivqmn, tak možno vďaka tomu .a v ostatných veciach súhlasím s recenziu .je to výborný mobil .akurat jedna vec este, nemá stereo reproduktory, malen jeden, a boombox systém, teda zadná stena mobilu funguje ako rezonančná doska, keď sa mobil polozina stôl, tak to hrá fantasticky, hlasno aj kvalitne .

 • Peter Križian

  Ja mám G7, displej je fantastický, a žiaden modrý nádych nevidím, baterka mi drží cca 5 hodín SOT, ale always on display nepoužívam, tak možno vďaka tomu, a v ostatných veciach súhlasím s recenziu. Je to výborný mobil. Akurát jedna vec ešte, nemá stereo reproduktory, má len jeden, a boombox systém, teda zadná stena mobilu funguje ako rezonančná doska, keď sa mobil položí na stôl, tak to hrá fantasticky, hlasno aj kvalitne. Je to výborný mobil, môžem iba odporučiť.

  • stanleyjr

   konecne sa tu niekto ozval za tie stereo reproduktory, autor clanku by si mal zozbierat najprv informacie z doveryhodnych zdrojov.

 • Luis del Piero

  Umi telefon fotit v rezimu 16:9 ?

  • Peter Križian

   Áno, fotí v 16:9

  • Robert Koren

   Ale nie natívne….. Apple s instagramom zabil 16:9

 • donkon

  kolko volneho miesta ostava uzivatelovi zo 64GB? u operatora som videl ze system zaberal 52GB ale to bolo zrejme koli tomu ze to bol vystavny kus

+