MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita a komunikácia: Nič nechýba

Ako každá súčasná vlajková loď, aj LG G7 ThinQ prichádza s plnou výbavou konektivity. Samozrejmosťou je Wi-Fi so štandardom 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth v5.0, NFC a dokonca tu nájdete aj FM Rádio. K mobilným sieťam sa pripojíte so štandardom LTE Cat.16 s rýchlosťami až do 1024 Mbps, nechýba ani podpora HSPA.

Telefónu tak naozaj nechýba žiadna dôležitá anténa a čo je ešte dôležitejšie, všetky druhy pripojenia fungujú tak ako majú. Počas testovania sme nezaznamenali žiadne nečakané poklesy signálu či kompletné výpadky. Všetky druhy pripojenia fungovali správne a dostatočne dobre. Telefonáty boli čisté a pripojenie počas nich stabilné. G7-čke tu tak nemáme vôbec čo vyčítať.

Fotoaparát: Ide vlastnou cestou

LG G7 ThinQ ponúka duálny fotoaparát v zostave, ktorá sa už stala pre túto kórejskú značku ikonická. To znamená, že hlavný 16MP fotoaparát s ohniskovou vzdialenosťou s ekvivalentom 30 mm je doplnený o sekundárny 16MP fotoaparát s ekvivalentom 16 mm. Práve tento fotoaparát sa stará o širokouhlé zábery, ktoré iné telefóny jednoducho nezvládajú. Hlavný fotoaparát má pritom svetelnosť f/1.6, sekundárny zas f/1.9. Nechýba PDAF a laserové zaostrovanie, ktoré funguje skutočne skvele.

Už tradične sa medzi zobrazeniami fotoaparátu prepínate v aplikácii, kde máte na výber širokouhlý alebo klasický záber. Dokopy si fotoaparáty zas poradia pri snímaní portrétových záberov. Teoreticky tu nájdete aj bezstratové priblíženie, no tu sa pohybujete na úrovni medzi 16-30mm, takže nejde o skutočne priblížené zábery. Musíme ale spoločnosť LG pochváliť za to, že je stále verný tejto fotografickej zostave. Bez pochýb ide o jedno z najpraktickejších riešení, kde je širokouhlý fotoaparát naozaj schopný pomôcť vám zachytiť pri bežnom fotení zábery, ktoré by ste inak spraviť nedokázali.

Kvalita výsledných fotografií je veľmi dobrá, no na absolútnu špičku nestačí. Malé pixely fotoaparátu zaostávajú v horších svetelných podmienkach a celkovo pomerne malý snímač má zasa problémy s dynamickým rozsahom v náročných svetelných podmienkach. Za dobrého svetla sú však fotky skutočne veľmi pekné a plné detailov, no musíte si dať pozor na jedno nastavenie. V aplikácii fotoaparátu si viete nastaviť ultra-široké rozlíšenie fotiek, ktoré potom pri fotení prekrývajú celý displej telefónu. Takto máte síce praktický hľadáčik, no fotografie v tomto režime sú zdeformované. Chýba im detail, farby a celkovo vyzerajú ako zhotovené 100-eurovým telefónom. Najhoršie na tom je, že toto si všimnete až vtedy, keď si fotky pozriete na väčšom displeji počítača, a tak sme počas testovania v tomto režime spravili množstvo nekvalitných záberov. Sú síce použiteľné na sociálne siete, no do albumu určite nepôjdu.

Akonáhle sme však zvolili štandardné 16MP fotografie s pomerom strán 4:3, všetko sa dramaticky zmenilo a dosahovali sme skutočne pekné výsledky. Je tu ale vidieť problémy fotoaparátu v tme, kde jednoducho na konkurenciu nestačí a nedokáže zachytiť ani toľko svetla, ani detailov či farieb ako niektoré iné vlajkové lode.

Telefón však ostatných predčí svojimi fotografickými funkciami. Umelá inteligencia spoľahlivo rozpoznáva objekty na fotografii, no oveľa viac oceníte najmä manuálne nastavenie. To sa týka fotografií, ale aj videa, kde máte k dispozícii množstvo užitočných nastavení.

Celkovo je aplikácia fotoaparátu veľmi podarená, oceňujeme skutočne jednoduché prepínanie medzi snímačmi, ako aj medzi jednotlivými režimami. Zároveň nie je hľadáčik zahltený funkciami, vidíte vždy iba tie skratky, ktoré reálne potrebujete.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Aj výsledné video je veľmi podarené a je možné nahrávať ho v rozlíšení až 4K@60fps. Video vyzerá veľmi pekne, aj keď pri tomto vysokom rozlíšení je stabilizácia trošku horšia. Pomerne dobre ale reaguje autofocus aj vyváženie bielej, aj keď celkovo sú farby na videu pomerne sýte. Nechýba tu však dostatok detailov a výsledok je skutočne veľmi atraktívny.

Celkovo sme boli s fotoaparátom na LG G7 ThinQ spokojní. Výsledkami konkuruje tým najlepším zariadeniam na trhu, aj keď ich vo väčšine prípadov neprekonáva. Stačí to však na to, aby bol tento fotoaparát hoden vlajkovej lode roku 2018.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
14.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+