MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Krásny, no nie dokonalý

LG G7 ThinQ disponuje veľkým 6,1“ IPS LCD displejom s rozlíšením 1440 x 3120 pixelov. Pomer strán je 19,5:9, čo iba podčiarkuje, aký je telefón úzky a vysoký. Ani takéto extrémne natiahnutie displeja však nie je na škodu a pri práci v horizontálnom režime je toto riešenie skutočne praktické. V aplikáciách či v internetovom prehliadači toho uvidíte viac a ani v režime na šírku nie je telefón extrémne nepohodlný. Rozdiel oproti bežným smartfónom s pomerom strán 18:9 je tu zanedbateľný.

Samotný displej síce nie je vyrobený AMOLED technológiou, no je extrémne kvalitný. Čitateľnosť na slnku je vynikajúca, pozorovacie uhly dokonalé a farby sú dostatočne sýte a pekné. Aj napriek použitej technológii sú čierne farby naozaj veľmi čierne a patria k tomu najlepšiemu, čo sme na IPS displejoch videli.

Jediným problémom je pomerne výrazný modrý nádych displeja. To vo väčšine prípadov neuvidíte, no ak telefón budete používať s vyšším jasom v tmavšom prostredí, určite si to všimnete. Našťastie, nechýba praktický nočný režim, ktorý farby spríjemní pre používanie v úplnej tme.

S displejom sme ale boli veľmi spokojní. Je extrémne ostrý a veľmi nás potešila skvelá čitateľnosť na priamom slnku. Modrý farebný nádych nám používanie nijako výrazne neznepríjemňoval a oveľa viac sme ocenili pozitívne kvality, ktorými displej telefónu disponuje.

Výkon a pamäť: Naplno a bez zaváhania

Ak sa ponáhľate a nechce sa vám čítať celú časť o výkone telefónu, postačí vám vedieť, že telefón je plnohodnotnou vlajkovou loďou a konkuruje tým najvýkonnejším na trhu bez akýchkoľvek problémov či zaváhaní.

LG G7 ThinQ totiž prichádza s čipom Snapdragon 845, 4 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte. Toto sú na dnešnú dobu štandardné špecifikácie pre vlajkové lode a hoci niektoré modely ponúkajú o 2 či 4 GB RAM viac, my sme pri používaní nemali absolútne žiadne problémy.

Telefón okrem výkonného hardvéru ponúka aj výborne optimalizovaný softvér. Výsledkom je tak plynulý používateľský zážitok pri bežnej, aj náročnejšej práci s telefónom. My sme počas testovania nezaznamenali ani jediné zaseknutie či spomalenie. Rovnako nám aplikácie v RAM ostávali otvorené dostatočne dlho a nijako nás 4 GB neobmedzovali.

64 GB vnútornej pamäte je tiež dostatočná hodnota, no nechýba ani slot pre microSD pamäťové karty. Telefón tak má dostatočné kapacity aj na skutočne náročné operácie vrátane hrania najnáročnejších hier. PUBG fungovalo na najvyšších možných detailoch bez akéhokoľvek zaváhania či spomalenia so stabilnými FPS, čo je niečo, čo dosiahnu iba skutočne tie najvýkonnejšie zariadenia.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
14.8.2018
 • Miso3

  3.5-4hod SOT za deň hodnotíte ako nadpriemer?? To fakt?

  • Hodnotime to prene tak, ako je to napisane v recenzii :)

   “Na naše prekvapenie však LG G7 ThinQ doručil priemernú až nadpriemernú výdrž, čo pri tejto kapacite batérie hodnotíme veľmi pozitívne.”

   Napriklad spominana vydrz v rezime stand-by je urcite nadpriemerna :)

 • Peter Križian

  Ja mám G7, displej je fantastický, a žiaden modrý nadych nevidím, baterka mi drží cca 5 hodín SOT, ale always on display nepozivqmn, tak možno vďaka tomu .a v ostatných veciach súhlasím s recenziu .je to výborný mobil .akurat jedna vec este, nemá stereo reproduktory, malen jeden, a boombox systém, teda zadná stena mobilu funguje ako rezonančná doska, keď sa mobil polozina stôl, tak to hrá fantasticky, hlasno aj kvalitne .

 • Peter Križian

  Ja mám G7, displej je fantastický, a žiaden modrý nádych nevidím, baterka mi drží cca 5 hodín SOT, ale always on display nepoužívam, tak možno vďaka tomu, a v ostatných veciach súhlasím s recenziu. Je to výborný mobil. Akurát jedna vec ešte, nemá stereo reproduktory, má len jeden, a boombox systém, teda zadná stena mobilu funguje ako rezonančná doska, keď sa mobil položí na stôl, tak to hrá fantasticky, hlasno aj kvalitne. Je to výborný mobil, môžem iba odporučiť.

  • stanleyjr

   konecne sa tu niekto ozval za tie stereo reproduktory, autor clanku by si mal zozbierat najprv informacie z doveryhodnych zdrojov.

 • Luis del Piero

  Umi telefon fotit v rezimu 16:9 ?

  • Peter Križian

   Áno, fotí v 16:9

  • Robert Koren

   Ale nie natívne….. Apple s instagramom zabil 16:9

 • donkon

  kolko volneho miesta ostava uzivatelovi zo 64GB? u operatora som videl ze system zaberal 52GB ale to bolo zrejme koli tomu ze to bol vystavny kus

+