MojAndroid

Aktualizované 6. decembra o 10:15:

Spoločnosť LG nám poskytla vyjadrenie k celej situácii. Riešenie už pripravuje.

„V spoločnosti usilovne pracujeme na odstránení tohto stavu. Naším zákazníkom sa ospravedlňujeme za nepríjemnosti, ktorá spôsobila posledná aktualizácia. Užívatelia budú môcť opäť naplno využívať prémiovú funkcionalitu tohto telefónu v priebehu niekoľkých dní,“ hovorí Marek Sojak z LG Electronics.

LG giež ubezpečuje, že aktuálne problémy nemajú žiaden trvalý vplyv na funkcionalitu telefónu v budúcnosti a ide iba o dočasnú chybu, ktorú vyriešiť softvérový update už v blízkej budúcnosti.

Pôvodný článok:

História sa znovu opakuje. Ďalší smartfón od spoločnosti LG trpí problémom s bootloopom, čiže nekonečným reštartovaním telefónu. Chyba sa objavila pred niekoľkými dňami na vlajkovej lodi LG G7 ThinQ a doposiaľ ju nahlásili stovky používateľov na fóre XDA. Riešenie zatiaľ nie je známe.

Chybu hlási množstvo používateľov

Chyba sa prvýkrát objavila zrejme minulý piatok no odvtedy sa šíri ako epidémia. Ďalší používatelia hlásia chybu aj na sieti Reddit a zdá sa, že ide o naozaj rozsiahly problém. Spôsobiť ho mohla posledná softvérová aktualizácia, no zatiaľ to nie je potvrdené. Isté je ale to, že chyba sa prejavuje absolútne svojvoľne bez toho, aby ju bolo potrebné nejako “aktivovať”.

Telefóny sa skrátka používateľom začnú z ničoho nič dokola reštartovať a stávajú sa tým nepoužiteľné. Niekoľko používateľov fóra XDA našlo spôsob, ako neustále reštartovanie zastaviť. Vyžaduje si to neustále vyťahovanie a zasúvanie slotu na SIM kartu (spolu so SIM kartou), no ani toto riešenie nefunguje pre každého.

Isté riešenie neexistuje

V každom prípade, nejde o prvý podobný prípad spojený so smartfónmi LG. Podobné problémy mali modely LG G4, G5, V10, V20 či dokonca starší Nexus 5X. Spoločnosť LG sa zatiaľ k situácii nevyjadrila no zdá sa, že je taká vážna, že ju čoskoro bude musieť začať riešiť samotný výrobca. Ak máte smartfón LG G7 ThinQ aj vy, stopercentné riešenie pre vás nemáme. Môžete ale aspoň spraviť to, že sa budete vyhýbať poslednej softvérovej aktualizácii. Ak ste to nestihli, tak vám zostáva iba dúfať, že na vašom modeli sa problém neprejaví.

Za tip na článok ďakujeme čitateľovi Mirovi.

6.12.2018
Zdroj: Reddit via SvetAndroida.cz

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+