MojAndroid

Podľa juhokórejského denníka etnews pripravuje LG dva nové smartfóny, ktoré predstaví už koncom tohto mesiaca. Bude sa jednať o nové varianty LG G6 – Pro a Plus. Ak očakávate veľké zmeny, tak vás musíme sklamať. Podľa informácií by novinky nemali dostať ani najnovší Snapdragon 835. Takže znovu sa tu stretneme so Snapdragonom 821, ktorý zaostáva v konkurencii s Galaxy S8 alebo HTC U11.

Náš tip
Európsky LG G6 dostal oficiálny nástroj na odomknutie bootloadera

LG G6 Plus by mal dostať navyše bezdrôtové nabíjanie a predávať sa bude v konfigurácií so 128 GB vnútorným úložiskom. Cena za “Plus” verziu sa vyšplhá až na 890$. Na druhú stranu “Pro” verzia ponúkne len 32 GB vnútorné úložisko, našťastie cena bola znížená na 700$. Zvyšné parametre ako displej, procesor alebo operačná pamäť by mali obidve verzie zdieľať s originálnym LG G6. Uvidíme teda, či LG spraví aj iné zmeny pod kapotou.

Ak tieto informácie budú pravdivé, tak to bude po prvýkrát, čo LG predstavil vlajkovú loď s iným názvom. LG G6 sa síce na niektorých trhoch predáva s mierne odlišným hardvérom, ale stále si ho zákazníci kupujú pod rovnakým menom. Viacerých verzií by sme sa mali dočkať aj v prípade budúcich smartfónov V série. A poslednou správou od etnews je, že LG plánuje vytvoriť novú X sériu, ktorá zlúči všetky zariadenia nižšej a strednej triedy. K špekuláciam sa (ne)vyjadril aj Ken Hong, Globálny riaditeľ komunikácie v LG, ktorý tvrdí:

“Nemôžeme potvrdiť ani vyvrátiť to, čo sme ešte ani nepredstavili. Ale môžem povedať, že sa zaujímame o rozšírenie nášho portfólia, aby sme poskytli viac možností zákazníkom, ktorí žiadajú od našich zariadení rôzne funkcie.”

Uvidíme, či sa nakoniec tieto správy (alebo aspoň niektoré) ukážu byť pravdivé, ostáva nám len čakať do konca júna.

Zdroj: Android Authority

3.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+