MojAndroid

Kórejský výrobca LG ponúkal pre svoje vlajkové lode oficiálny nástroj na odomknutie bootloadera. Avšak doteraz si mohli otvoriť cestu k rootovaniu len majitelia LG G5, V10 a V20. Dnes sa tento zoznam rozšíril o novú vlajkovú loď LG G6. Jedná sa o LG G6 (H870), čo je verzia určená pre európsky trh. Nástroj sa volá Bootloader Unlock a vďaka nemu môže majiteľ smartfónu slobodne zasahovať do systému, ako je napríklad rootovanie alebo zmena ROM.

Náš tip
Chcete mať z LG G5 novší LG G6? Vyskúšajte Fulmics ROM!

Bootloader Unlock od LG vyžaduje mať nainštalované na vašom počítači Android SDK a ADB. Nástroj si následne overí vaše IMEI a pomocou vygenerovaného kódu dokončíte celý proces. Síce nestačí len kliknúť na tlačidlo a zrazu budete mať odomknutý bootloader, ale vďaka nástroju sa odomykanie výrazne uľahčí. Celý postup a riziká, ktoré odomknutie bootloadera obnáša, nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: Android Police

1.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+