MojAndroid

Rok 2016 je tu a je na čase, aby sa rozprúdil vír nových špekulácií o pripravovaných vlajkových lodiach. Tie ohľadom Samsungu Galaxy S7 a S7 edge sú už v plnom prúde, no a výnimkou nebude ani LG G5. S tým sa údajne mal možnosť zoznámiť jeden zo zdrojov portálu Cnet Korea. To čo videl sa dokonca pokúsil preniesť aj do digitálnej podoby, čoho výsledkom je obrázok, ktorý môžete vidieť vyššie.

Zaujímavosťou je nový modulárny dizajn, ktorý počíta s mechanizmom pre vyberanie batérie. Tú bude možné vyberať a vkladať podľa aktuálnej potreby. Má sa za to, že LG chcel vyrobiť smartfón s kovovou unibody konštrukciou, no nechcel obetovať možnosť výmeny batérie. Podobný spôsob v minulosti prinieslo už aj HTC v modeli HTC Desire HD. V spodnej časti zariadenia by mal byť zároveň prítomný aj slot pre pamäťové karty.

10

LG G5 by mal priniesť aj novinku v podobe štandardnejšieho umiestnenia hardvérových tlačidiel. Tie by sa zo zadnej strany mali premiestniť opäť do bokov zariadenia. Zadná stena však neostane prázdna a okrem fotoaparátu bude vybavená aj snímačom odtlačkov prstov podobne, ako tomu je u Nexusu 5X, ktorý mimochodom tiež vyrába LG.  Ďalšie špecifikácie by inak mali zahŕňať 5,3″ QHD displej, ktorý doplní ďalší menší zobrazovací panel rovnako ako v prípade modelu LG V10. Samozrejmosťou bude aj čip Snapdragon 820, 16 Mpix fotoaparát, 3 GB RAM, či 2800 mAh batéria.

 

Zdroj: phandroid

13.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+