MojAndroid

Už skoro dva mesiace je na svete nová verzia systému Android 9.0 Pie, ale okrem Google Pixelov a modelu Essential Phone sa z nej môže tešiť len pár smartfónov a to často len v nefinálnej betaverzii. O to smutnejšie pôsobí, keď v tomto čase niektorý výrobca konečne aktualizuje svoje zariadenie na minuloročnú verziu systému Android. Jedným z takých zariadení je aj dva roky starý vlajkový model LG G5. Podľa tvrdenia a priloženého snímku obrazovky člena XDA s menom DenyDarko tento smartfón vo svojej medzinárodnej verzii (H850) dostáva aktualizáciu na Android Oreo. A to ešte jej staršiu verziu 8.0.0.

Spoločnosť LG vydala model G5 v roku 2016 po úspechu modelu LG G4. U novinky chcela zákazníkov zaujať modulárnosťou a mnohými technologickými nápadmi. K telefónu ste mohli pripojiť moduly ako LG CAM Plus pre pohodlnejšie a dlhšie fotenie vďaka dodatočnej batérii. Originálny bol aj prístup k batérii oddelením spodnej brady. Vďaka tomu si mohol telefón zachovať unibody telo a nič sa neprehýbalo. Telefón mal, bohužiaľ, aj viacero nedostatkov a aj v dôsledku toho sa o komerčný úspech nejednalo.

Náš tip
LG Watch W7 spájajú výhody smart hodiniek s tými štandardnými

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
5.10.2018
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+