MojAndroid

Spoločnosť LG v týchto chvíľach oficiálne predstavila svoju novú vlajkovú loď pre rok 2015 – LG G4. Novinka nadväzuje na svojich úspešných predchodcov a prináša vylepšenia takmer v každom smere. LG si tak tento rok pripravilo do rukáva niekoľko tromfov, ktoré vás majú presvedčiť o kúpe tohto mobilného zariadenia.

Náš tip
Poznáme cenu a dostupnosť LG G4 na Slovensku!

Konštrukcia je vyrobená z kombinácie plastu a kože, ktorá sa nachádza na zadnom kryte. Tieto informácie sú známe už dlhšie, a tak nie je kožený zadný kryt pre nikoho prekvapením. Netradičný kožený kryt sa dá vymeniť za kovový, ktorý ponúka špeciálne spracovanie, aby sa lepšie držal v ruke. LG G4 bude dostupný v šiestich farebných prevedeniach kože a ďalších farbách v prípade bežného krytu.

LG G4 predstavenie-3

LG G4 ponúka 5,5″ QuadHD displej (rozlíšenie 2560 x 1440 pixelov) rovnako, ako LG G3. Vyrobený bol však novou technológiou, ktorá zaručuje lepšiu kvalitu obrazu.  Displej je kalibrovaný pre štandard DCI (Digital Cinema Initiatives). Displej ponúka aj menšie zahnutie, ktoré zaručuje, že je LG G4 odolnejší pri pádoch na tvrdú podložku. Okrem toho má zahnutie displeja aj ďalší význam – lepšie ovládanie.

LG G4 predstavenie-1

Srdcom tohto zariadenia je netradične 6-jadrový procesor Snapdragon 808, ktorý je doplnený aj o 3 GB DDR3 RAM pamäte. Zdá sa tak, že najvýkonnejším modelom spoločnosti zostane LG G Flex 2, ktorý ponúka 8-jadrový Snapdragon 810. Spoločnosť údajne pracovala s firmou Qualcomm na úpravách čipu Snapdragon 808 a tvrdí, že G4 je rýchlejšia než čip Exynos 7420 od Samsungu. To však potvrdia až benchmarky. Vnútorná pamäť má kapacitu 32 GB a dá sa rozšíriť aj o pamäťovú kartu typu microSD.

Operačným systémom je Android 5.1 Lollipop doplnený o novú používateľskú nadstavbu LG UX 4.0LG G4 prichádza tiež s predinštalovaným softvérom Google Office. Majitelia telefónu navyše získajú zadarmo na dva roky prídavných 100 GB na Google Drive.

Prehľad užitočných funkcií:

  • Quick Shot: Fotografovanie s telefónom nikdy nebolo rýchlejšie. Nie je potrebné spúšťať aplikáciu, stačí dvakrát po sebe stlačiť tlačidlo na zadnom paneli telefónu. Fotoaparát sa spustí v šestine sekundy.
  • Galéria: Nová galéria fotografií umožňuje rýchle prehliadanie v náhľadoch aj podľa času. Memories automaticky zoraďujú fotografie a videá podľa miesta.
  • Event Pocket: Jednoduché používanie jedného kalendára pomocou preťahovania udalostí a stretnutí medzi rôznymi kalendármi.
  • Smart Notice: Sofistikované a personalizované pripomienky počasia alebo cesty sa vytvárajú podľa návykov majiteľa telefónu. „Nezabudnite si dnes dáždnik,“ tak nebude ničím prekvapivým.
  • Quick Help: Hľadanie odpovedí na otázky ohľadom používania LG G4 je priamo v pravom rohu notifikačného centra Smart Notice.

Fotoaparát má rozlíšenie 16 Mpix, takže ide o vylepšenie voči 13 Mpix jednotke v LG G3. Čo sa nezmenilo, je prítomnosť laserového zaostrovania, ktoré si používatelia pri fotení rýchlych momentiek určite obľúbili. Novinkou je naopak snímač označený ako Color Spectrum Sensor (CSS), ktorý je prvýkrát použitý v mobilnom telefóne. CSS určuje farby podľa hodnôt RGB danej svetlom scény aj odrazom od objektov. Takto je nastavená vyváženosť bielej farby a farba blesku, čím vznikajú fotografie s farbami blízkymi realite.

G4_Genuine Leather2

Silným marketingovým ťahákom je apertúra fotoaparátu f/1.8, ktorá zaručí kvalitné fotografie aj pri zhoršených svetelných podmienkach. LG samozrejme vylepšilo aj softvér fotoaparátu, ktorý ponúka niekoľko nových fotografických profilov. Fotoaparát ponúka aj manuálny mód, v ktorom môžete zachytávať fotografie aj do formátu RAW. Dvojitým stlačením tlačidla Domov môžete spustiť fotoaparát v priebehu desaín sekundy a zachytiť tak momentku, ktorá by vám v prípade iného zariadenia mohla ujsť. Duálny LED blesk zas zaručí, že v prítmí nenasnímate žlté fotografie. Nová funkcia Gesture Interval Shot zas umožňuje vyfotenie štyroch fotografií po dvoch sekundách, čo výrazne zvyšuje šance na vydarený výsledok.

LG G4 predstavenie-2

Pri pohľade na pripojenia sa nám naskytá pohľad na podporu pre Wi-Fi profily 802.11 a/b/g/n/ac, ktoré dopĺňa Bluetooth 4.0, NFC a bezdrôtové nabíjanie zabudované priamo v konštrukcii. Nový Snapdragon 808 tiež ponúka špeciálny LTE modem, ktorý zaručuje rýchlosť prenosu dát až na úrovni 450 Mbps.

Potešujúca je správa o batérii, ktorá dosahuje kapacitu až 3000 mAh a mala by vydržať až 440 hodín pohotovostného režimu. Ak ste náročným používateľom, tak vás poteší aj výdrž 14 hodín pri hovore.

Ďakujeme spoločnosti LG za pozvanie na tlačovú konferenciu v Londýne.

28.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+