MojAndroid

LG G4 a LG V10 sú smartfóny, ktoré ešte aj dnes lákajú mnohých potenciálnych zákazníkov. Vďaka nižšej cenovke a zaujímavej výbave, majú určite čo ponúknuť. Čo však operačný systém? Zariadenia, ktoré boli do predaja uvedené ešte v roku 2015,  majú dnes len malú šancu na to, aby dostali najnovší Nougat. To sa však zdá neplatí pre LG. Ten by mal na novší Android 7.0 aktualizovať obidve spomínané zariadenia ešte v tomto roku.

LG pritom ešte donedávna tvrdilo, že LG G4 ani LG V10, aktualizáciu nedostanú, a to z dôvodu, že nie sú optimalizované pre fungovanie s novším operačným systémom. Toto rozhodnutie sa však zdá bolo aj po negatívnych reakciách zákazníkov zmenené. Aktualizácie by mali doraziť v druhej polovici roka, pričom pre G4 bude Nougat dostupný až niekedy v poslednom kvartáli tohto roka.

Samozrejme, stále platí, že nejde o konečný časový harmonogram a ako sme sa už veľakrát v minulosti presvedčili, aktualizácie sa oproti pôvodného plánu môžu posunúť aj o niekoľko týždňov či mesiacov.

Zdroj: phonearena

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
6.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+