MojAndroid

Jednou z najväčších slabín mobilných zariadení je výdrž batérií. Je pravda, že výrobcovia sa síce na jednej strane snažia zvyšovať ich kapacitu a zavádzať nové úsporné spôsoby na predĺženie ich výdrže, ako napríklad Samsung s technológiou od spoločnosti LucidLogix. No na druhej strane, energetická náročnosť hardvéru mobilných zariadení je stále vysoká, napríklad aj kvôli rastúcemu rozlíšeniu displejov. Pre niektorých ľudí tak bolo trochu sklamaním, že aktuálne predstavený topmodel LG G3 s QHD displejom disponuje batériou o rovnakej kapacite 3000 mAh ako minuloročný model G2 s Full HD rozlíšením.

Spoločnosť však počas predstavenia smartfónu uviedla, že v G3 využíva sadu unikátnych softvérových nástrojov na optimalizáciu výdrže batérie, ktoré súhrnne označuje skratkou 3A. Vďaka nim by mala byť priemerná výdrž batérie v LG G3 s QHD porovnateľná  s potenciálnym rovnakým modelom, ktorý by používal “len” Full HD rozlíšenie a väčší počet pixelov by sa teda nemal negatívne prejaviť na výdrži. Písmeno “A” v skratke značí “adaptívny” a číslica “3” zase tri hlavné piliere celého systému úspory – adaptívny počet snímok za sekundu, adaptívne taktovanie a adaptívne časovanie.

Adatívny počet snímok sa prejavuje v znížení obnovovacej frekvencie displeja v prípade, ak zobrazuje statické obrázky, jedná sa teda o podobný spôsob, aký používa Sharp u svojich IGZO displejov. Druhé dva piliere sa týkajú procesora a pamäte – adaptívne taktovanie a adaptívne časovanie znižujú výkon procesora v prípade behu menej náročných aplikácií a zároveň sa ho snažia využívať čo najefektívnejšie. V jednom z prvých improvizovaných testov bola u LG G3 dosiahnutá 6,5-hodinová výdrž pri prehrávaní videa, čo je skvelý výsledok za predpokladu, že jas bol nastavený na maximum.

Náš tip
LG G3 – chce zasadnúť na trón

Skutočný prínos takejto optimalizácie však ukáže až reálne používanie smartfónu a prvé overiteľné testy. Ihneď, ako získame LG G3 na recenziu, vás o výdrži batérie budeme infomovať “z prvej ruky”.

Zdroj: phonearena.com

28.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+