MojAndroid

Spoločnosť LG ukáže svoje nové inteligentné hodinky LG G Watch R počas konferencie IFA v Berlíne. Už teraz sú ale známe všetky kľúčové vlastnosti nových hodiniek, vrátane použitého hardvéru. Oveľa zaujímavejší je ale okrúhly vzhľad G Watch R, ktoré s použitím klasického dizajnu prostredia pripomínajú tradičné náramkové hodinky, aké poznáme už desiatky rokov.

Hlavným prvkom nových hodiniek je okrúhly 1,3-palcový P-OLED displej, ktorý je vyrobený z plastu. Spoločnosť ale garantuje dokonalú viditeľnosť displeja zo všetkých uhlov a bezproblémovú viditeľnosť aj na priamom slnku. Ako bonus ponúkajú hodinky odolnosť voči vode a prachu vďaka certifikátu IP67, čo v preklade znamená, že G Watch R vydržia byť ponorené 30 minút do vody s hĺbkou 1 meter. Obrazovka zariadenia je osadená do rámu z nerezovej ocele a zariadenie ponúkne vymeniteľný náramok z teľacej kože.

LG_G_Watch_R_2_verge_super_wide

Hoci na všetkých promo obrázkoch pôsobia hodinky veľmi tradične a klasicky, v skutočnosti ich poháňa nový systém Android Wear. Aj v tomto prípade budete môcť využiť všetky výhody nového systému, vrátane prístupu ku kartám Google Now, ako aj upozorneniam vášho smartfónu. Hodinky sú poháňané procesorom Qualcomm Snapdragon 400 s taktom 1,2 GHz, ktorému sekunduje 512 MB pamäte RAM. Vnútorná pamäť má kapacitu 4 GB a zariadenie je napájané batériou s kapacitou 410 mAh.

Nové hodinky budú vhodné aj pre fitness nadšencov aj vďaka monitoru srdcového tepu a ďalším fitness funkciám. Okrem toho ponúknu G Watch R aj ďalšie klasické senzory, vďaka čomu budú vhodné na sledovanie prebehnutej či prejdenej vzdialenosti ako aj iných športových aktivít. Najväčšmi však zaujmú práve dizajnom. Tým pripomínajú klasické hodinky možno ešte viac, ako dlho očakávané Moto 360. Na bočnej strane zariadenia nájdeme aj tlačidlo v tvare korunky, ktoré bude zrejme slúžiť na vypnutie a zapnutie zariadenia. LG G Watch R by mali byť dostupné v poslednom štvrťroku tohto roku za zatiaľ neznámu cenu. Ako sa vám páčia nové hodinky? Privítali by ste ich aj na slovenskom trhu?

Zdroj: LGnewsroom via The Verge

28.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+