MojAndroid

Inteligentné hodinky, najväčší trend medzi nositeľnými technológiami, získajú do svojich radov nového zástupcu z dielne spoločnosti LG. Hodinky G Watch, ako ich nazval výrobca, budú vyrobené v spolupráci s Google a poskytnú najnovšiu platformu Android Wear, ktorá bola internetovým gigantom predstavená len pred malou chvíľou. LG v tomto momente zatajuje všetky detaily ohľadom hardvéru pripravovaných hodiniek, no vyššie uvedený obrázok nám dáva aspoň letmý pohľad na ich dizajn a konštrukciu.

LG tak spolu s Motorolou patrí k prvým výrobcom, ktorí do hodiniek integrujú upravenú platformu pre nositeľné zariadenia od Googlu. Samotná spoločnosť sa vyjadrila v tom zmysle, že chce ponúknuť čistú používateľskú skúsenosť a zároveň vytvoriť vstupnú bránu pre developerov, pre vývoj aplikácií špeciálne pre hodinky. To by mohlo znamenať, že cena zariadenia by mohla byť veľmi priaznivá, no v tejto chvíli sú to len domnienky. CEO spoločnosti dokonca vkladá do hodiniek svoje presvedčenie, že sa stanú hitom na trhu. Presný dátum predstavenia zatiaľ zverejnený nebol, no podľa informácií by sa mali objaviť v priebehu druhého štvrťroka. Dúfame, že dovtedy sa dozvieme o hodinkách viac.

Náš tip
Google predstavil Android Wear – operačný systém pre inteligentné hodinky

 Zdroj: engadget

18.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+