MojAndroid

LG tento rok ako prvý výrobca uviedol na trh smartfón s výkonným procesorom Snapdragon 810. Nejde pritom o obyčajné zariadenie, ale o LG G Flex 2, ktorý ide v šľapajách svojho predchodcu. Nechýba teda zakrivená konštrukcia a flexibilný OLED displej, ktorý je odolnejší ako bežné zobrazovacie panely vyrobené zo skleneného substrátu. Túto horúcu novinku sme v redakcii testovali aj my.

LG G Flex 2

5.0 Lollipop5,5"
Snapdragon 810, 8-jadrový, 2 GHz1080 x 1920 px
2 GB13 Mpix
16 GB2160p@30fps, 1080p@60fps,

Konštrukcia: Menší je lepší

Konštrukcia sa dočkala viacerých podstatných vylepšení. Na rozdiel od predchodcu so 6-palcovým HD displejom, sa LG rozhodol použiť menší 5,5-palcový zobrazovací P-OLED displej (P – plastic), vďaka čomu sa rozmery novinky výrazne zmenšili, a to zo 160,5 x 81,6 x 8,7 mm na 149,1 x 75,3 x 7,1-9,4 mm. Telefón aj vďaka menším rozmerom prešiel odtučňovacou kúrou a jeho hmotnosť sa zastavila na stále príjemných 149 gramoch.

LG G Flex 2 je však výnimočný predovšetkým svojim zakrivením, ktoré kopíruje krivky tváre. To má podľa nás, aj podľa výrobcu, niekoľko výhod. Predovšetkým je to pohodlnejšie telefonovanie, pri ktorom je mikrofón oveľa bližšie k ústam ako v prípade klasických smartfónov. Plusom na tomto zariadení je aj písanie a ovládanie dotykom, ktoré je vďaka zahnutiu obrazovky prirodzenejšie. Celkovo je pocit z interakcie s G Flex 2 iný ako pri zariadeniach s plochým displejom, čo pocítite už pri prvom kontakte. Mal som možnosť testovať prvý G Flex, no ten bol kvôli jeho rozmerom pre mňa nepraktický a v podstate na denné používanie nepoužiteľný. To však nie je prípad jeho nástupcu, ktorý sa svojou veľkosťou dá porovnávať  napríklad so Sony Xperiou Z3 s menším 5,2-palcovým displejom.

LG G Flex 2-prve dojmy-11-2

Celkovo pôsobí novinka ako skutočne podarený celok. Páči sa mi nielen svojim zahnutým displejom, ale aj celkovým vyhotovením. Prednú stranu s displejom lemuje elegantný strieborný rámik, ktorý sa nachádza aj na boku zariadenia v mieste, kde sa predná strana napája na zadný kryt. Vpredu inak okrem kamery, telefónneho reproduktora a senzorov nenájdete už nič. Podobne ako aj v iných svojich zariadeniach totižto LG použilo na ovládanie zariadenia softvérové tlačidlá, ktoré sa zobrazia priamo na displeji. Všimol som si tiež ešte jednu zmenu. Nový LG G Flex 2 je oveľa pevnejší ako predchodca, a tak ho už tak ľahko neohnete. Myslím si však, že to nie je vôbec na škodu.

lg-g-flex-2-predstavenie-8

Rozmiestnenie ovládacích prvkov je rovnaké ako na LG G3 – všetky sú umiestnené vzadu na jednom mieste.  Na dosah ukazováka tu teda nájdete tlačidlá pre ovládanie hlasitosti, medzi ktorými je vsadené tlačidlo zapnutia. Nad nimi je situovaný fotoaparát, duálny dvojtónový LED blesk a laserové zaostrovanie. Pod zadným krytom sa ukrýva napevno vstavaná batéria s kapacitou 3000 mAh, sloty pre micro SD a micro SIM, či hlavný reproduktor. Ten mimochodom hrá veľmi hlasno a čisto, za čo LG chválim.

Samozrejme, jednou zo špecialít, ktoré LG v tomto smartfóne prináša je aj zadný kryt so samoobnovovacou technológiou. Ten sa po menších škrabancoch dokáže podľa výrobcu sám zregenerovať. LG ho vylepšil tak, že po poškodení má dôjsť pri izbových teplotách ku oprave už do 10 sekúnd – pôvodne bol tento čas približne 3 minúty. Takáto schopnosť príde vhod najmä pri dlhodobejšom používaní, kedy by sa malé škrabance vzniknuté bežným opotrebením, mali samé opraviť. Mne sa však už po niekoľkých dňoch bežného používania podarilo kryt poškrabať, takže tvrdenia o samoregeneračných schopnostiach by som bral s rezervou.

LG G Flex 2 je na Slovensku dostupný v striebornej farbe (Platinum Silver) s kombináciou so sivým alebo červeným obalom Quick Circle. Tento typ krytu poznáme už z LG G3 a je zaujímavý tým, že má kruhový otvor, v ktorom sa môžu zobrazovať informácie o aktuálnom čase, no ponúka aj prístup k viacerým funkciám zariadenia aj pri zatvorenom kryte.

Displej: míľovými krokmi vpred

Displej v LG G Flex 2 zaznamenal viacero zmien. Nielenže je menší s uhlopriečkou 5,5 palca, ale má aj vyššie rozlíšenie Full HD, vďaka ktorému dokáže zobraziť viac detailov. Spoločnosť používa panel typu P-OLED, ktorý ponúka dobré farebné podanie a vďaka možnosti pixely úplne vypnúť, aj dokonalú čiernu. Displej síce vo svojej triede neponúka najvyššiu hustotu zobrazovacích bodov, napríklad LG G3 s rovnako veľkým displejom disponuje 2K rozlíšením, no pri sledovaní videí, či pri prezeraní webstránok mu to na komforte neuberá.

LG G Flex 2-prve dojmy-10

Oproti predchodcovi boli odstránené viaceré ďalšie nedostatky, ako napríklad šum displeja a vypaľovanie obrazu pri statickom zobrazovaní. Pozorovacie uhly sú výborné a obraz svoje vlastnosti nemení ani pri väčšom naklonení. Jeden nedostatok som však pri LG G Flex 2 postrehol, a tým je zelené zafarbenie displeja v spodnej časti. Táto sa objavila na testovacom kuse, ktorý k nám do redakcie dorazil už vo februári, teraz sme mali finálny kus, ktorý však taktiež nie je úplne dokonalý. Farby nie sú úplne homogénne a časť obrazu vykazuje iné sfarbenie. Všimne si to však len pozorné oko používateľa a na bežné používanie to nemá zásadný vplyv. Zobrazenie bielej tiež nie je ideálne a pri porovnaní napríklad s HTC One M9 je biela skôr akousi šedou.

LG G Flex 2-prve dojmy-11

Výkon: Čo dokáže Snapdragon 810?

V high-end kategórií, ale aj pri lacnejších zariadeniach, už dávno platí, že výkonu je dostatok aj pre tie najnáročnejšie úkony. Najnovší Snapdragon 810 nie je výnimkou, veď predsa ide o jeden z najvýkonnejších mobilných čipov súčastnosti, ktorý v spolupráci s 2 GB RAM ponúka všetko to, čo by ste od high-end zariadenia pre rok 2015 požadovali. Bez problémov si teda zahráte aj tie najmodernejšie hry, pozriete 4K videá, či budete prehliadať webové stránky. LG G Flex 2 sme otestovali aj v niekoľkých benchmark aplikáciach, v ktorých dosiahol úctyhodné skóre 54-tisíc bodov.  Čo sa týka obáv z prehrievania, to sme ani pri dlhodobejšom hraní Modern Combat 5, či pri nakrúcaní 4K videa nepostrehli. Teplota bez zadného krytu sa na zariadení vyšplhala maximálne na 37 stupňov, čo je veľmi dobrá hodnota.

Teplota LG G Flex 2 pri našom meraní nepresiahla 37 stupňov
Teplota LG G Flex 2 pri našom meraní nepresiahla 37 stupňov. Na fotografií je teplota meraná chvíľu po zaťažení.

Čím LG G Flex 2 prekvapil, v negatívnom slova zmysle, je vnútorná pamäť. Tá ma kapacitu len 16 GB. Nejde tak ani o samotnú veľkosť vnútornej pamäte, rovnakú ponúkajú viacerí dnešní výrobcovia, no o to, koľko z nej ostalo pre používateľa. Systémová časť totižto zaberá takmer 8 GB a pre používateľa tak ostáva len niečo cez 7 GB úložného priestoru. Po nainštalovaní Modern Combat 5 a niekoľkých ďalších aplikácií mi ostalo už len niečo cez 4,5 GB pamäte. Tá sa síce dá rozšíriť o pamäťové karty, no nie všetky aplikácie sa na ňu dajú presunúť. V G Flex 2 by som vzhľadom na cenu určite uvítal minimálne 32 GB pamäť. Samozrejme, LG ponúka aj model s takouto pamäťou, u nás sa však nebude predávať. Zariadenie podporuje aj USB Host, takže k nemu pripojíte aj externé úložiská, či iné USB príslušenstvo.

LG G Flex 2-prve dojmy-5

Operačný systém: Viacero noviniek

LG G Flex 2 prichádza už s najnovším operačným systémom Android 5.0.1 Lollipop, ktorý je doplnený o nadstavbu výrobcu. Tá ponúka množstvo funkcií z minuloročnej vlajkovej lode LG G3, vrátane ovládania gestami, práce s aplikáciami v dvoch oknách, inteligentného čistenia Smart cleaning, miniaplikácií QSlide, ale aj prebudenia poklepaním Knock ON, či zabezpečenia kódom Knock Code. Samozrejme, výrobca pridal niekoľko noviniek, ktoré priamo súvisia aj s prítomnosťou nového operačného systému Lollipop. Ten okrem používateľských prvkov v modernejšom grafickom prevedení pridáva aj nové multitasking menu a softvérové tlačidlá. LG G Flex 2 prináša aj novinku Glance View a fotografovanie a zobrazovanie fotografií pomocou gesta. Výrobca tieto funkcie opisuje nasledovne:

 • Glance View: Šetrite batériu a čas s funkciou Glance View. Aktuálny čas a iné údaje môžete kontrolovať aj pri vypnutej obrazovke jednoduchým pretiahnutím prsta kdekoľvek na displeji.
 • Fotografovanie gestom: Nemusíte už naťahovať ruku a snažiť sa stlačiť spúšť fotoaparátu. Jednoduchým gestom ruky môžete zhotovovať lepšie selfie bez nutnosti stláčať akákoľvek tlačidla. Posledné selfie si môžete ihneď prezrieť s pomocou funkcie Gesture View, ktorá automaticky otvorí galériu vašich snímok, akonáhle dáte ruku s fotoaparátom modelu G Flex2 nadol.

Novinkou sú inteligentné notifikácie vďaka funkcii Smart Notice, ktorá je zaujímavá svojimi prediktívnymi pripomienkami. Smart Notice je widget, ktorý je predinštalovaný na ploche a zobrazuje počasie, hodiny a ďalšiu notifikačnú lištu. Tá má však úplne odlišný význam. V pozadí zbiera dáta o používaní smartfónu a vďaka tomu dokáže upozorňovať na rôzne udalosti. Ako príklad môžem spomenúť upozornenie na vymazanie aplikácií, ktoré už dlhú dobu nepoužívate

Funkcia Smart Bulletin je súčasťou jednej domácej obrazovky podobne ako HTC Blinkfeed. Na rozdiel od toho však slúži len na zobrazenie informácií o vašom zdraví z aplikácie LG Health alebo tipov pre užitočné funkcie smartfónu. Výrobca mohol túto obrazovku rozšíriť aj o iné údaje, možno pridať aj RSS čítačku ako v HTC, no v tom prípade by mohlo dôjsť k sporom.

Domovská obrazovka ponúka prednastavené 3 karty, pričom dve sú určené pre ukladanie widgetov a jedna z nich je spomínaný Smart Bulletin. Ďalšie obrazovky je možné pridávať alebo odoberať gestom pinch to zoom. Prostredie je možné meniť rôznymi témami, ktoré si majitelia môžu stiahnuť pomocou služby SmartWorld. Lišta ikon, ktorá je prítomná na všetkých kartách dokáže uniesť až šesť aplikácií alebo priečinkov. Pod lištou sú tradične umiestnené softvérové tlačidlá Androidu, ktoré je možné prispôsobiť v nastaveniach.

V notifikačnej lište sú tradične umiestnené tlačidlá pre rýchly prístup k nastaveniam zvuku, bezdrôtových pripojení, atď. Zvýšenú pozornosť si zaslúži tlačidlo QSlide, ktoré aktivuje dodatočnú ponuku v notifikačnej lište o tzv. miniaplikácie. Kliknutím na jednu z nich sa táto zobrazí nad všetkými aplikáciami naprieč celým systémom. V hornej časti je možné meniť jej priehľadnosť v prípade potreby. Túto funkciu môžete využiť napríklad na sledovanie videa. Ďalšou zaujímavosťou je funkcia Quick Remote, ktorá úzko súvisí s prítomnosťou IR vysielača na LG G Flex 2.

Multitasking a prepínanie medzi aplikáciami sa realizuje cez menu, ktoré sa svojim výzorom aj funkcionalitou podobá na natívny Android 5.0 Lollipop.

Funkcia Glans View
Na fotografii náhľad funkcie Glance View

Fotoaparát

Novinka disponuje 13 Mpix fotoaparátom s optickou stabilizáciou OIS+ a rýchlym laserovým zaostrovaním, podobne ako LG G3. Pri priamom porovnaní obidvoch zariadení sa však nedá povedať, že by ponúkali rovnakú kvalitu. LG G Flex 2 nefotí vôbec zle, práve naopak, ponúka dobrú farebnú vernosť snímkov, ale aj detaily. Samozrejmosťou je už aj natáčanie videa v rozlíšení 4K, ktoré je aj vďaka prítomnosti optickej stabilizácie kvalitné a aj pri pohybe pomerne stabilné. Fotoaparát na LG G Flex 2 tak patrí k tomu lepšiemu, čo môžete na trhu získať.

LG-G-flex-2-fototest-9

LG-G-flex-2-fototest-8

Funkcie fotoaparátu zahŕňajú napríklad snímanie gestom, ktoré je možné použiť napríklad pri autoportrétoch. Ak chcete urobiť fotografiu, jednoducho zdvihnete svoju ruku kým ju fotoaparát nezaregistruje a kým sa na obrazovke nezobrazí okienko okolo nej. Snímku potom zachytíte zovretím v päsť. Nechýba ani zhlukové snímanie, či spúšť aktivovaná pomocou hlasových príkazov Cheese, Smile, Whisky, Kimchi, LG a ďalších.

Konektivitou nezaostáva

LG do tohto zariadenia osadil všetky moderné komponenty, na ktoré by ste si len mohli spomenúť. Nájdete tu superrýchle LTE CAT 6 s rýchlosťami 300/50 Mbps, Wi-Fi v štandardoch 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth vo verzii 4.1 (A2DP, LE, apt-X), ale aj NFC a infračervený port pre ovládanie spotrebičov. Samozrejmosťou je už aj GPS, FM rádio a microUSB SlimPort, pomocou ktorého sa dá pomocou príslušnej redukcie prenášať aj video. Ako som už spomínal vyššie, podporovaná je funkcia USB Host, pomocou ktorej k telefónu pripojíte napríklad myšky, klávesnice alebo USB flash disky.

LG G Flex 2-prve dojmy-12

Výdrž

LG G Flex 2 má batériu s kapacitou 3000 mAh, ktorá pri takto veľkých zariadeniach nie je už vôbec výnimočná. Práve naopak, veľká kapacita je priam nevyhnutná na to, aby zariadenie vydržalo dostatočne dlhú dobu k službám samotného používateľa. V prípade LG G Flex 2 sa výdrž pohybuje na úrovni 37 hodín bežného používania. To znamená používanie mobilného internetu, synchronizácia e-mailov, či občasné hranie nejakej tej hry. Displej počas tejto doby môže byť aktívny po dobu 2,5 hodiny. Pri LG G Flex 2 tak podobne ako aj pri iných zariadeniach platí, že na jedno nabitie vydrží jeden celý deň plus niečo navyše. Samozrejme, k dispozícii sú aj šetriace funkcie, ktoré predĺžia chod zariadenia o nejaké tie minúty, či hodiny.

Záverečné hodnotenie: Vylepšili čo sa dalo

LG G Flex 2 je skutočne výnimočné zariadenie, a to nielen vďaka svojim konštrukčnému spracovaniu, ale aj použitým komponentom. Ako prvý na svete ponúkol výkonný procesor Snapdragon 810, ktorý sa postupne začína objavovať aj v ďalších vlajkových lodiach. LG na novinke vylepšilo skutočne všetko, čo sa dalo. Má lepší, aj keď stále nie dokonalý displej, veľkosť, ktorá je použiteľná aj pre bežného smrteľníka a zadný kryt, ktorý sa aspoň do istej mieri dokáže sám opraviť. Plusom je aj množstvo funkcií nadstavby výrobcu, ktorá funguje po boku najnovšieho operačného systému Android 5.0 Lollipop. To všetko dopĺňa výborný fotoaparát s optickou stabilizáciou, ktorá patrí medzi tie najlepšie na trhu. Odporúčaná cena LG G Flex 2 bola stanovená na 639 EUR, pričom u nás bude dostupný len v 16 GB verzii s 2 GB RAM a vo farebnom prevedení Platinum Silver, v kombinácii so sivým alebo červeným obalom Quick Circle.

Náš tip
RECENZIA | LG G Flex – Ohnutý experiment

lg-g-flex-2-predstavenie-5

Plusy Mínusy
 • Vysoký výkon
 • Zaujímavý dizajn
 • Zakrivený displej
 • Fotoaparát
 • Funkcie nadstavby výrobcu
 • Displej má stále svoje chyby
3.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • AndroidPS

  Viem ze je to od veci. A le kedy bude v BA android road show ?

 • Dano3266

  Glance View celkom zaujímavá novinka :)

 • Norco

  Mate chybu v tabulke specifikacii flex 2 ma full HD display.

  • R9

   Hned aj mna zarazilo, ci dobre vidim. :D

 • Adam Beňko

  2gb DDR4 treba spomenut , aby si niekto nemyslel , ze je to pomalsia ram ako 3 giga.

 • Martin Kováč

  Technologicky zaujimave, ale v zasade do praktickeho zivota, aspon pre mna, nepriniesol vyrobca zase nic.

 • Roman

  Prečo pri displejoch každý vraví že rozlíšenie 2K je zbytočné a nieje rozdiel medzi obrazom?
  Veď na LG G3 ako jedinom môžte pozerať 4k videá čo je oproti FullHD poriadny rozdiel
  V menu z rovnakej vzdialenosti obidva telefóny majú rovnaký ale používateľ G3 sám vidí že tam ten rozdiel je.

  • Proto7

   Mam G3 aj G2 , rozdiel v kvalite obrazu skutocne nevidim. Jedine co vidim je ze bateria na G3 je skutocne TRAGEDIA…3,5-4hodiny zapnuty displej a bateria je OFF..na G2 mi bateria vydzi aj 7-8hodin mozno aj viac s rozsvietenym displejom a to je uz co povedat. Hovoris ze 4K je super na videa ale co uz ked ti ich vydrzi prehravat ta G3 ka mozno 2-3hodiny a bateria ti skape…

   • Roman

    Tak máš smolu na výrobok no, nech robím čo chcem za 6 hodín som sa dostal len na 37% vám to kape už po 3h? nauč sa robiť s telefónom a nesťahovať sračky.

  • Mario Kovačič

   Ano a kolko je 4K videi??? Mam VibeZ2 pro a 4K je dobre len na to ze mi baterka rychlejsie skape. Uplna zbytocnost a hovadina. 4K sa podla mna oplati len na televizor ale ako som vravel zatial nie je toho vela co je v4K

 • lacne

  No nekup to iba 600 €

  • miro zuzula

   Ked maju 60-80% vyroby nepodarky tak to musia nejako kompenzovat

 • Počkať, ako to, že tento článok ste publikovali dnes a mám tu komentár, čo som písal pred dvoma mesiacmi?! =D

 • Thomas Ziman

  Glance View ma asi najviac oslovil, snad bude aj na G3 :)

 • ggg

  ten Telefon je des, vonkajsou stranou by sa hodil akurat na tvarovanie listkoveho cesta na kolaciky

 • alex

  Nevie niekto nejaké novinky ohladom androidu 5.0 pre LG G2? Hovorilo sa ze bude začiatkom roka a stale nič..

  • kri

   na slovensku nic, ale vsade na okolo ho uz maju. ja som flashol open 30A z madarska a vsetko slape tak ako ma.

   • alex

    Da sa to bez rootu?

 • Slavo Kristof

  len škoda že tá cena stále ako pre horných 10tis. :/

 • Pebo

  To čo je za nechutnosť a nezmysel – zakrivená konštrukcia? Ako keby to bolo pokazené, ako keby to niekto prisadol a ohlo sa to. Možno to bola pôvodná inšpirácia k tomu. Pripomína aj bumerang, len neviem či sa to tiež vráti keď to hodíte. A celkovo to akosi hystericky kričí – “aha tu som, ja zakrivený fešák!” :-D

+