MojAndroid

Konkurentom pre systém Android mal byť aj systém Firefox OS. Predpoklady sa však nenaplnili a operačný systém sa dočkal skôr kritiky ako chvály. Aj preto nenájdeme na trhu veľa zariadení s týmto systémom, no v Japonsku bolo práve predstavené ďalšie zariadenie so systémom Firefox OS 2.0. Je ním LG Fx0, ktorý okrem tohto netradičného systému zaujme aj priehľadným dizajnom. Ten by mal podľa spoločnosti Mozilla symbolizovať otvorenosť a transparentnosť systému, čo ale nie celkom súhlasí s použitím neštandardných skrutiek v konštrukcii telefónu.

Okrem systému a priehľadnej konštrukcie však smartfón veľmi nezaujme. Ponúkne 4,7-palcový HD displej, pripojenie k LTE sietiam, štvorjadrový procesor Snapdragon 400 s taktom 1,2 GHz, 1,5 GB pamäte RAM, 8-megapixelový hlavný fotoaparát a 2,1-megapixelovú prednú kameru. Vnútorná pamäť má kapacitu 16 GB a je možné rozšíriť ju o ďalších 64 GB pomocou microSD pamäťových kariet. Telefón je tiež pomerne robustný, váži 148 gramov a jeho rozmery sú 139 x 70 10,5 mm. Kapacita batérie je 2370 mAh a operačným systémom je spomínaný Firefox OS v druhej verzii. Na prvý pohľad môže zaujať aj tlačidlo domov, ktoré je spracované do tvaru loga Mozilly Firefox.

Zariadenie sa bude v Japonsku predávať za približne 340€, čo za takéto podpriemerne vybavené zariadenie určite nie je najmenej. Napriek tomu ide o zaujímavý smartfón, ktorý môže osloviť tých používateľov, ktorí radi skúšajú niečo nové. Čo poviete, mali by ste o takýto smartfón záujem, ak by sa predával aj u nás?

Zdroj: KDDI, Mozilla via PhoneArena

26.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+