MojAndroid

Tak ako Samsung či Huawei, aj LG hodnotilo finančné výsledky za 2. kvartál tohto roka. Hoci je spoločnosť celkovo v zisku na úrovni okolo $503,1 milióna, vďačiť zaň môže najmä produktom z kategórie domácich spotrebičov a TV. Tie zaznamenali zisk na úrovni $373,24 milióna, pričom len na segmente televízorov LG zarobilo $306,97 milióna. Smartfóny kórejského výrobcu nedosiahli vôbec potešujúce výsledky a aj napriek celkovému príjmu spoločnosti v hodnote $12,05 miliardy dosiahlo toto oddelenie LG stratu.

Náš tip
TAKTO PRED ROKOM: Zisky LG v Q2/2015 klesli o 60 %, môžu za to slabé predaje smartfónov a TV

Strata mobilnej divízie LG sa pohybuje na úrovni až $132 miliónov, čo je však v porovnaní s predošlým obdobím vlastne úspech. V prvom kvartáli roka totižto mobilné oddelenie LG vykázalo stratu až $170 miliónov. Najviac spoločnosti za posledné š mesiace zarobila vlajková loď LG G5, ktorej sa predalo o 400 000 kusov viac ako v Q1/2016 (13,9 miliónov kusov) a celkovo jej predaj generoval profit $2,86 miliardy (12% nárast). Za konkurenciou však nová G5-ka jednoznačne zaostáva a uvedomuje si to aj vedenie LG.

V oficiálnej výročnej správe LG sa píše, že dôvodom ich výsledkov sú “zvýšené marketingové výdavky a trochu pomalý počiatočný predaj LG G5”. V treťom polroku už spoločnosť nechce nič nechať na náhodu a namiesto LG G5 sa zameria na LG V20, nástupcu populárneho modelu LG V10, ktorého by sme sa mohli dočkať u o pár mesiacov. Veľké očakávania má LG aj od zariadení z rodiny “K” a “X”, ktoré by mali nakopnúť predaje v strednej triede. Sami sme zvedaví na to, ako na tom LG bude v najbližších mesiacoch.

Zdroj: AndroidCentral

28.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+