MojAndroid

LG dnes na tlačovej konferencii v Soule predstavila svoje nové Androidy: novinky LG Optimus One a Optimus Chic. My sme túto konferenciu sledovali cez live stream kanál a tak prinášame informácie z prvej ruky. Novinky majú najnovší Android 2.2 FroYo a sú tak pripravené podať užívateľovi najlepší zážitok, ktorý mobilný operačný systém Android ponúka. FroYo v nových zariadeniach od LG ponúka tak 2-3 krát rýchlejší výkon pri browsovaní na internete, pri spúšťaní a používaní aplikácií alebo multitaskingu.

Zariadenia ponúkajú plnú synchronizáciu s Outlook Calendar, nechýba podpora Wi-Fi hotspotu pre zdieľanie pripojenia na internet cez telefón do notebooku alebo ďalších zariadení.

LG počas krátkej prezentácie predstavila aj niekoľko základných Google aplikácií, Google Voice Search™, Google Goggles™, Google Shopper™ a Google Maps™ spolu s navigáciou. Výber je samozrejme oveľa väčší, podľa posledných oficiálnych informácií je v Android Markete viac ako 80.000 aplikácií.

Podľa slov CEO spoločnosti LG Skotta Ahna, zariadenia LG Optimus One and LG Optimus Chic boli vytvorené tak, aby spĺňali všetky požiadavky zákazníkov. Zariadenia majú osloviť v prvom rade ľudí, ktorí prichádzajú prvý krát do kontaktu so smartfónom a tak mu čo najlepšie poskytnúť informácie jednoducho a rýchlo, navyše všetko dokáže vybaviť jedným zariadením vo svojej dlani takmer kdekoľvek.

LG Optimus One: nová a lepšia skúsenosť so smartfónom

LG Optimus One bol od začiatku vyvíjaný a optimalizovaný pre najnovšiu platformu Android Froyo, tak aby podporoval najnovšie Google technológie. Vznikol teda smartfón, ktorý má zaujímavý dizajn, jednoduché používanie a tak je z neho ideálny vstupný bod pre nových vlastníkov smartfónov.

LG Optimus One má priateľské užívateľské rozhranie, Android UI je pozmené za LG UI, ktoré ponúka niekoľko vylepšení, jednoduchšie a intuitívnejšie ovládanie. Telefón má 3 MPx fotoaparát vylepšený o funkciu sledovania tváre a úsmevu,  3,2″HVGA displej a batériu s kapacitou 1500 mAh.

LG Optimus  Chic: ambícia stať sa najlepší smartfón

LG sa netají svojou ambíciou, urobiť z novinky LG Optimus Chic najlepší smartfón. Vsádza na jeho dokonalé krivky, pevné uchopenie zariadenia a dve farebné varianty. Chic je proste štýlový device. Jeho dotykové tlačidlá podporujú jeho elegantný a minimalistický vzhľad.

LG Optimus Chic ponúka tiež unikátnu funkcie, vďaka ktorým pouťívateľom umožňuje ovládať zariadenie zo svojho počítača na diaľku. Podporuje bezdrôtovú synchronizáciu kontaktov, fotografií a ďalších informácií cez LG Sync. Zariadenie je kompatibilné s DLNA ™ (Digital Living Network Alliance) a tak je možné multimediálny obsah ľahko zdieľať s ostatnými zariadeniami certifikovanými DLNA, ako sú televízory, AV systémy a prenosné počítače.

Na záver tlačovej konferencie odpovedal CEO spoločnosti LG Skott Ahn na otázky novinárov, ktorí sa mali možnosť zapojiť do diskusie prostredníctvom twitteru. Pán Skott Ahn okrem iného potvrdil aj prípravu nového Android tabletu z dielne LG. Máme sa teda na čo tešiť.

14.9.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+