MojAndroid

LG je ďalším z výrobcov, ktorý aktualizuje svoje smartfóny na najnovší Android 10. Okrem všetkých výhod, ktoré prináša samotný systém, ale výrobca pribalil ešte jednu novinku. A to dosť podstatnú.

Najnovšie informácie hovoria o prítomnosti špeciálneho desktopového režimu. Podľa portálu Android Cental, tento režim funguje podobne ako DeX od Samsungu. Ten sme si mimochodom veľmi obľúbili.

Zaujímavé je, že LG novú funkciu nikde neuvádza. Momentálne je k dispozícii minimálne pre dva smartfóny, ktoré sú aktualizované na Android 10 – LG G8 ThinQ a LG V50 ThinQ.

Plnohodnotná konkurencia pre DeX?

Režim funguje na podobných princípoch ako konkurenčný DeX. Potrebné je prepojenie smartfónu s monitorom prostredníctvom kábla. Plný desktopový režim sa následne zobrazí automaticky. Režim funguje podobne, ako klasický Windows. Na plochu je možné pridávať zástupcov aplikácií, meniť pozadie a podobne.

Android 10 samotný ponúka jednoduchý desktopový režim. Toto však nie je tento prípad. Podobne, ako ostatní výrobcovia, LG na režime zapracovalo a podstatne ho vylepšilo. Stáva sa tak konkurenciou pre DeX, avšak plnohodnotný desktopový režim ponúkajú napríklad aj smartfóny Huawei. Čínsky výrobca ale tento režim marketingovo nepodporuje tak, ako Samsung, preto je možné, že o ňom ani neviete.

Náš tip
Samsung DeX 2018 (DeX Pad): Druhé pokračovanie DeX-u | Recenzia

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+