MojAndroid

LG rozšíril svoje portfólio produktov o nové zariadenie z kategórie all-in-one počítačov, ktoré nazval Chromebase. Ako už plynie z názvu, tento desktopový počítač pracuje s minimalistiským systémom Chrome OS od spoločnosti Google a je vybavený 21,5-palcovým IPS displejom, bližšie nešpecifikovaným procesorom Intel Celeron, 2 GB pamäte RAM a vnútornou SSD pamäťou s kapacitou 16 GB. Chrome OS sme v minulosti mohli vidieť najmä v spojení s lacnými a kompaktnými Chromebookmi, pričom k najnovším patrí HP Chromebook 11.

LG chromebase

Vzhľadom na hardvérovú výbavu sa Chromebase nemôže porovnávať s ostatnými výkonnými počítačmi, no vzhľadom na zvolený operačný systém sa jedná o tzv. “sieťový počítač”, ktorý sleduje víziu spoločnosti Google spúšťať prevažne webové aplikácie v Cloude. Počítač okrem toho prichádza s vlastnou klávesnicou, myšou, reproduktormi, webkamerou, USB portmi, sieťovým portom a HDMI vstupom. To znamená, že sa dá využiť ako monitor pre iné PC a integrovaný hardvér spolu s Chrome OS tak používať napríklad na nenáročné úlohy.

Doposiaľ nebola oznámená predpokladaná predajná cena počítača Chromebase, takže je veľmi ťažké posudzovať jeho výhody a postavenie na trhu. Spoločnosť LG však uvádza, že produkt je cielený najmä pre školy, hotely, call centrá a iné podnikové sféry. V týchto oblastiach sa hlavným predajným zámerom stane fakt, že po prihlásení do akéhokoľvek počítača so systémom Chrome OS máte všetko k dispozícií prostredníctvom Cloudu.

LG chromebase

Zdroj: TheVerge, engadget

18.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+