MojAndroid

LG predstavil vlajkovú loď LG G3 s 5,5 palcovým displejom, ktorého rozlíšenie dosahuje úctyhodných 2560×1440 px, čo predstavuje hustotu až 538 ppi a asi 3,7 milióna pixelov.  LG však pri tomto rozlíšení nekončí a CEO spoločnosti sa nechal počuť, že už teraz pomýšľa na displeje určené pre smartfóny, ktoré by mali presiahnuť hranicu 600 alebo dokonca 700 ppi. Údajne je na najlepšej ceste a už má technológie, ktoré to majú umožniť. Otázne aj naďalej ostáva, na čo bude vlastne takto vysoké rozlíšenie dobré.

Kedy LG displeje so 600, či 700 ppi skutočne uvedie ostáva zatiaľ neznáme, no už teraz vieme, že na výstave SID 2014 v San Franciscu predstaví 6 palcový zobrazovací panel s rozlíšením QHD. Ten hustotou pixelov (493 ppi) bez problémov predbieha všetky smartfóny s rozlíšením 1080p. Prvým zariadením s takýmto panelom je Vivo Xplay 3S, ktorý pravdepodobne disponuje práve 6 palcovým QHD displejom od LG. V budúcnosti ho nepochybne budú obsahovať aj ďalšie zariadenia spoločnosti.

Zdroj: phonearena

29.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+